Google Chrome je rýchlejší

Každý preferujeme iné programy a prehliadače. Spoločnosť Google má svoj Chrome, ktorý je vo svete veľmi populárny. Jeho optimalizácia je žiaľ na niektorých platformách dosť mizerná. Ak ste to pociťovali aj na svojom Macu s Intelom, jeho nástupca už nemá problémy. Všetko sa výrazne zrýchlilo.

Google vydalo začiatkom týždňa špeciálnu testovaciu verziu prehliadača Chrome, ktorá je navrhnutá pre procesory od Apple, s architektúrou ARM. Veľa sme si od toho nesľubovali, no jej benefity potvrdilo viacero nezávislých testov.

Redaktori Ars Technica porovnali funkčnosť prehliadača optimalizovaného pre čip M1 a prehliadača, ktorý je spúšťaný cez emulátor Rosetta 2. Výsledky sú pôsobivé.

Všetko prebiehalo prostredníctvom štandardných nástrojov ako Speedometer 2.0, JetStream2 a Motion Mark 1.1. Optimalizovaný Chrome vyhral markantným spôsobom v každej disciplíne. Tu sú prehľadné výsledky:

  • Speedometer 2.0: M1/Rosetta 2 – 210b/116b
  • Jetstream 2: M1/Rosetta 2 – 156,9b/93,1b
  • Motion Mark 1: M1/Rosetta 2 – 726,4b/435,7b

Ako môžete vidieť, upravená verzia Chrome pre čip M1 vyhrávala v každom teste o 66-81%. My sami tento prehliadač používame a priaznivejšie výsledky potvrdzujeme.

Aby toho nebolo málo, počítač sa pri jeho používaní vôbec neprehrieva a tak isto má aj nižšiu spotrebu batérie. Jedinou výčitkou je stabilita. Appka občas zlyhá a celá sa vypne. Keďže ale ide o prvú verziu, pravdepodobne sa to už čoskoro vyrieši. Dúfajme…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.