Pokiaľ ste fanúšikom prehliadača Google Chrome, máme pre vás dobrú správu. Jeho vývojári na ňom aktuálne veľmi tvrdo pracujú, aby bol kvalitnejšie optimalizovaný. Výsledkom má byť lepšia výdrž batérie zariadenia, na ktorom je spustený. Týka sa to predovšetkým počítačov Mac.

Google Chrome dostane lepšiu optimalizáciu!

Ak nie ste používateľom Safari, predpokladáme, že preferujete skôr Google Chrome. Popravde, sami na ňom fungujeme, takže sa vám vôbec nečudujeme. Jedna z jeho najväčších nevýhod je žiaľ negatívny vplyv na výdrž batérie. Ten je neporovnateľne vyšší, ako pri originálnom prehliadači od Apple, ktorý je vyvíjaný spolu so systémom.

V Google si tento nedostatok uvedomujú a chcú ho eliminovať. Vývojársky tým sa teraz zameral na lepšiu optimalizáciu, vďaka čomu by sa mal postupne znížiť vplyv na spotrebu. Ak sa to podarí, pocítite to aj vy.

Chrome by mal v praxi vylepšiť prioritu aktívnych kariet a obmedziť výkon pre také karty, ktoré bežia niekde na pozadí a používateľ im nevenuje pozornosť. Práve tento „detail“ spôsobuje rýchle vybíjanie akumulátora a znižuje výkon celého počítača. Podľa uniknutých informácii Google testuje všetky zmeny a vylepšenia práve na Macoch. To je dobrá správa pre nás, fanúšikov Apple.

Prehliadač bol už v minulosti kritizovaný za XY nedostatkov. Jedným z nich bolo aj dosť nehospodárne narábanie s operačnou pamäťou RAM. Ešte začiatkom tohto roka urobili v Google prvé kroky k zlepšeniu výdrže batérie. Začali blokovať také reklamy, ktoré sú príliš náročné na výkon a spotrebu. Uvidíme, ako tieto snahy dopadnú v praxi. Dúfame však, že si výsledok všimneme hneď po aktualizácii a neskončí to len pri pekných slovách. Máte nainštalovaný Google Chrome alebo Safari?

Google Chrome dostane lepšiu optimalizáciu!
Google Chrome dostane lepšiu optimalizáciu!

zdroj

Prečítajte si tiež  Vieme ktorý internetový prehliadač je najpoužívanejší za rok 2016
Môže ťa zaujímať
- Reklama -