Na poli so sociálnymi sieťami to skúšalo aj Google+. Povedzme si ale na rovinu, že mu to nikdy príliš nešlo. Ešte minulý rok bola táto služba oficiálne ukončená, no definitívna bodka prichádza až 6. júla 2020. Všetky existujúce účty sa presunú do novej služby Google Currents, ktorá je značne prepracovaná.

Google+ končí a nahrádza ho Google Currents

Možno ste o tom ani nevedeli, no Google+ už dlhšiu dobu nemôžete používať ako „súkromná osoba“. Táto zmena prišla pred viac ako rokom (2. apríla 2019). Predpokladáme, že ste si to zrejme ani nevšimli (ak vám neprišiel e-mail).

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Samotnú sociálnu sieť skutočne skoro nikto nepoužíval a v porovnaní s gigantmi ako Facebook, Instagram, WhatsApp, Snapchat a podobne, nemala šancu. Napriek tomu ale do dnešného dňa exituje jej verzia, ktorá je určená pre firmy a podniky. Tie sa s Google+ rozlúčia 6. júla 2020, no našťastie ich účty nezaniknú. Presunú sa do novej služby, Google Currents.

Výhodou tejto zmeny bude pre samotných používateľov napríklad nový dizajn či väčšie množstvo zaujímavých funkcii. V princípe sa má jednať o komunikačnú platformu, ktorá bude slúžiť zamestnancom a zamestnávateľom.

Google+ končí. Nahradí ho vylepšená sociálna sieť "Google Currents"

Jednotliví používatelia si tu budú môcť posielať správy, zdieľať nápady, myšlienky a plány. Tak isto bude možné jednotlivé príspevky triediť podľa rôznych kritérií. Pokiaľ bude chcieť váš šéf pridať niečo, čo by mali vidieť všetci, označí to ako „prioritu“.

Novinka Google Currents, bude samozrejme prepojená so všetkými ostatnými službami spoločnosti Google. Ľudia teda budú môcť pracovať s Google Drive a zdieľať všetky možné súbory, ktoré budú pre komunikáciu potrebné. Uvidíme, ako to bude fungovať v praxi a držíme firma palce, aby sa tejto novinke darilo. Na Google+ rýchlo zabudneme…

Google+ končí. Nahradí ho vylepšená sociálna sieť "Google Currents"
Google+ končí. Nahradí ho vylepšená sociálna sieť „Google Currents“
Prečítajte si tiež  Apple a The Rock v 3 nových reklamách!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.