Google začal ešte veľmi dávno staviať svoje smartfóny na platforme Nexus. Hoci to boli na tú dobu špičkové produkty, ich predaje boli dosť mizerné a spoločnosť s ňou nadobro skončila. Nebol to ale úplný koniec smartfónov tejto spoločnosti. Pred dvoma rokmi prišiel prvý Pixel a minulý rok zase druhý. Obe zariadenia sú vraj špičkové ale, že by bol o ne záujem trhu? To sa veru nedá povedať!

„Biedne“ predaje

Ako sa ukazuje, urobiť smartfón na celkom novej platforme môže niekedy pomôcť, no niekedy to naopak nemusí vôbec nič zmeniť, prípadne to môže viesť ešte k horšiemu. Analytická spoločnosť IDC zverejnila čísla, ktoré vraj ukazujú predaje smartfónov za minulý rok. Počas celého roka vraj Google predalo len 3,9 miliónov kusov pixelov. Vo firme sa síce z tohto výsledku môžu tešiť, nakoľko rok pred tým to bolo ešte o polovicu menej avšak v celkovom sčítaní je to len veľmi nízke číslo, ktoré sa nemôže ani len porovnávať s tým čo predá Apple v prípade svojich iPhonov.

Len tak pre porovnanie, jablková spoločnosť predala za rok 2017 celkom 215,8 milióna iPhonov. Pokiaľ si to rozrátame na drobné, zistíme, že mesačný predaj bol približne 16,6 milióna kusov mesačne. Toto číslo ale ešte musíme videliť štyrmi na to aby sme sa aspoň priblížili výsledku Googlu za celý rok. Suma sumárom. Apple dokáže za týždeň predať 4,15 milióna kusov smartfónov. Google? Približne 3,9 milióna za celý rok!

Otázne teda ostáva, prečo sa Googlu s tak dobrým telefónom, ktorý je medzi Androidmi len tak mimochodom považovaný za najlepší tak moc nedarí. Tých dôvodov, prečo je to tak môže byť viac. V prvom rade musel k tomu prispieť napríklad aj fakt, že Apple má v súčasnosti otvorených približne 500 kamenných pobočiek po celom svete a iPhone zakúpite prakticky kdekoľvek (aj u resellerov). Pixel 2 je však pomerne nedostupný. Do dnešného dňa sa dá zakúpiť len na ôsmich trhoch a to s tým, že firma nemá ani jednu kamennú pobočku. Ľudia sa teda k nemu nemajú ako dostať.

Ďalší dôvod je potom ten, že iPhone má už svoje meno a množstvo zákazníkov ho obmieňa každý rok. Nemajú dôvod prechádzať na Pixel. V niečom je možno lepší avšak ak niekto preferuje Apple, nebude si kupovať rovnako drahý Android. Uvidíme, ako Google dopadne tento rok. Ak chce dostať svoje smartfóny viacej do sveta, musí preto urobiť ešte niečo navyše. Atraktívny a výkonný produkt niekedy nie je všetko!

Prečítajte si tiež  MacBook Pro s čipom M3 Max ma neuveriteľný výkon: Dorovnal Mac Pro s čipom M2 Ultra
iPhone 8 vs. Google Pixel 2 - svetapple.sk
iPhone 8 vs. Google Pixel 2 – svetapple.sk

zdroj: bgr.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.