Prekladač od spoločnosti Google je jeden z najprepracovanejších na svete. Pokiaľ sa teda radi pohybujete niekde v zahraničí, (dovolenkujete alebo len tak cestujete), môžete ho využívať prakticky kedykoľvek. Vďaka nedávnej aktualizácii Google Translate sem navyše pribudla aj možnosť prekladania z fotografii, dokonca v reálnom čase. Stačí vám smartfón a appka.

Google prekladač vie do slovenčiny preložiť text odfotený telefónom.

Kedysi možno sci-fi, dnes je to realita. V zahraničí už nebudete mať problém so zadávaním textu do zariadenia, ktorý vidíte niekde v menu reštaurácie alebo na značke, uprostred rušnej ulice. O všetko sa v tomto prípade postará technológia. Potrebujete len smartfón a appku Google Translate. Dokonca tu nemusíte používať ani pripojenie k mobilnej sieti. Prekladač dokáže pracovať v offline režime, čo je v niektorých krajinách, kde sú drahé dáta, obrovský bonus.

O tom, že sa vývojári v Google naozaj snažili hovorí aj fakt, že ku dnešnému dňu, je tento nástroj schopný prekladať z 89 rečí do 100 rôznych jazykov. Patrí sem aj ten náš, slovenský. Ešte donedávna mohol používateľ prekladať len do anglického jazyka. To je však našťastie minulosť. Môžete byť teda napríklad v Nórsku alebo Rusku a v reálnom čase na obrazovke prekladať čokoľvek, čo práve potrebujete.

Ako preložiť text cez Google Translate v reálnom čase?

  1. Otvorte aplikáciu Google Translate a vyberte ikonku „Fotoaparát“
  2. Teraz namierte kameru zariadenia na text, ktorý potrebujete preložiť
  3. Pokiaľ máte jazyk uložený (nie všetky sú okamžite dostupné aj offline a treba ich dodatočne stiahnuť), preloží vám text v reálnom čase.
  4. Môžete využiť tiež možnosť pozastaviť preklad, čím urobíte vlastne fotografiu.
  5. Hotovo.
Google prekladač návod
Google prekladač vie do slovenčiny preložiť text odfotený telefónom.

Tak isto sa tu nachádza možnosť naskenovať, kde urobíte fotku a vyberiete si text, ktorý sa vám automaticky prevedie do zariadenia.

  1. Stačí keď kliknete na položku v strede menu a začnete „skenovať“
  2. Vyberiete si len ten text, ktorý chcete preložiť.
  3. Urobí sa vám preklad, ktorý si môžete prepnúť do domovskej časti aplikácie. Prevediete tak text z fotografie do digitálnej podoby.
  4. Túto funkciu môžete využiť aj s treťou položkou v menu, kde však nefotíte ale importujete vlastnú fotografiu z knižnice.
Google prekladač vie do slovenčiny preložiť aj text odfotený telefónom.
Google prekladač vie do slovenčiny preložiť text odfotený telefónom.

Preklady od Google sú po novom kvalitnejše vďaka využívaniu neurónových sietí.

Samozrejme, že vývojári sa nesnažia napredovať len v počte podporovaných jazykov. Preklady síce fungujú relatívne spoľahlivo, ale určite nie dokonalo. Aj to je vec, ktorá sa každou aktualizáciou Google Translate zdokonaľuje.

Je to vďaka aktívnemu využívaniu neurónových sietí. Appka sa teda neustále učí a vylepšuje svoje schopnosti. Vďaka moderným technológiám dokáže navyše aj jazyky sama identifikovať. Ak to teda nezvládnete sami, môže to za vás vyskúšať softvér!

Prečítajte si tiež  Tieto novinky a funkcie nebudú dostupné hneď po vydaní iOS 17. Počkáme si na ne

V Google sa zameriavajú na čo najzaujímavejšie preklady textu aj inými spôsobmi. Využívajú na to svoj vlastný hardvér ako napríklad slúchadlá Pixel Buds (schopné prekladať v 40 jazykoch) či Google asistant. Slovenská dostupnosť bezdrôtových slúchadiel je ale trochu komplikovaná. V Nemecku si ich môžete zakúpiť za 179€. To znie ako zaujímavý deal, čo poviete?

Google prekladač vie do slovenčiny preložiť aj text odfotený telefónom.
Takto vyzerajú Pixel Buds – svetapple.sk

zdroj: Stratitup

Môže ťa zaujímať
- Reklama -