Google Translate by mala byť pre väčšinu z nás povinná výbava. Stačí, ak často cestujeme do krajín, kde nevieme využiť napríklad angličtinu. V takomto prípade vie appka veľmi dobre pomôcť. Niekedy sa jej použitie hodí ale aj večer alebo v noci a biela obrazovka nemusí byť pre naše oči práve príjemná. Firma teda vydala update, ktorý do prekladača pridal Dark Mode.

Dark Mode dorazil aj do prekladača od Google na iPhone!

Apple po dlhých rokoch až v 2019 pridalo do operačného systému iOS 13 plnohodnotný tmavý režim. Celkom mu to trvalo s ohľadom na konkurenciu, ale nemôžeme mať predsa všetko hneď. Toto „večerné“ zobrazenie okamžite začali využívať vývojári najrôznejších appiek a zakomponovali ho sem. Google je dnes jednou z nich. Jeho prekladač by sme v súčasnosti mohli považovať za jeden z najlepších na svete aj keď samozrejme stále nedokáže všetko ani zďaleka preložiť správne.

- Reklama -

Okrem iného tu ale nájdete možnosti ako diktovanie textu, čítanie textu (napríklad z knihy, dokumentu alebo časopisu) a v neposlednom rade „real time“ preklad na obrazovke, ktorému pomáha kamera a umelá inteligencia. V Google boli dokonca takí inovatívni, že táto služba pribudla do appky ešte v roku 2015! Poďme ale späť k našej téme tmavého režimu.

Dark Mode dorazil aj do prekladača od Google na iPhone!
Dark Mode dorazil aj do prekladača od Google na iPhone!

Ten v podstate všetky svetlé obrazovky prepne do čiernej, šedej a sivej farby. Vďaka tomu váš displej nebude taký jasný, aký bol pri používaní v tme alebo v noci. Toto riešenie je okrem iného veľmi výhodné aj vtedy, keď chcete ušetriť baterku. Celé to funguje prakticky na jednoduchom a automatizovanom systéme. Stačí ak máte nastavené spustenie Dark Modu podľa vonkajších podmienok a appka sa tomu prispôsbí.

Ak sa tak nestalo a chcete vyskúšať tmavý režim v prekladači, stačí, ak prejdete do Nastavenia > Displej a jas > prepnete zo svetlého na tmavý. Hotovo, musíte mať ale poslednú aktualizáciu.

Poznáte aj iné aplikácie ako Google Translate, ktoré vedia dobre prekladať a ste s nimi dlhodobo spokojní? Napíšte nám do komentára, veľmi radi si na ne posvietime.

Dark Mode dorazil aj do prekladača od Google na iPhone!
Dark Mode dorazil aj do prekladača od Google na iPhone! (The Verge)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.