Google a jeho nové widgety pre iOS 14

Apple urobilo počas tohto roka viacero významných zmien. Jednou z tých najvýraznejších bolo pridanie widgetov na domovskú plochu operačného systému iOS 14. Tejto novinky sa okamžite chopili vývojári z celého sveta a nechýbala ani spoločnosť Google. Tá dnes oficiálne predviedla funkčné riešenie.

Pokiaľ vlastníte iPhone alebo iPad a zároveň ste používateľom niektorých appiek od Google, odteraz si môžete nastaviť aj vlastný widget na ploche. Vo všetkých prípadoch je veľmi jednoduchý a elegantný.

Týka sa to aplikácií Google (vyhľadávanie), Gmail, Drive, Fit a ďalších. Aby toho nebolo málo, už čoskoro pribudne aj Google kalendár či Google Chrome, no na to si ešte počkáme.

Ak sa pozrieme na widget štandardnej aplikácie Google, jedným kliknutím môžete začať vyhľadávať (s klávesnicou), skenovať funkciou Lens, zadávať hlasové vyhľadávanie a spustiť anonymný režim. Sú to možno drobnosti, no uľahčia vám život.

Pri Gmaily dovoľuje widget okamžité vytváranie novej správy alebo vyhľadávanie v doručenej pošte. Na niečo podobné slúži aj mini-aplikácia Google Disk.

Je len na vás, v akej miere dokážete tieto funkcie využiť. Do komentára nám napíšte, ktoré služby a aplikácie od Google máte nainštalované vo svojom iPhone alebo iPade vy.

Prečítajte si tiež  iOS 14 má oveľa lepšie prijímanie hovorov ako predchodcovia.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJGoogle
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.