Spoločnosť Apple predstavila svoju novú verziu operačného systému OS X s menom El Capitan len pred dvoma týždňami a dovtedy sme nevedeli ako sa bude novinka nazývať. Práve preto bolo veľkým prekvapením, keď spoločnosť vyšla na povrch s daným názvom. Avšak netrvalo dlho a už zareagovala konkurencia, v tomto prípade Google. Nie neboj sa, Google zdá sa vie robiť reklamu tak ako sa má a na Apple žiaden reklamný útok!

El Capitan

Možno si ani nevedel, no El Capitan nie je názov žiadneho kapitána ale skalnej steny v Yosemitskom národnom parku. Apple zvolilo tento názov pravdepodobne preto, lebo nejde o úplne nový OS X ale len vylepšenú verziu Yosemite. Ako všetci dobre vieme, spoločnosť Google, ktorá svojimi mapovými podkladmi vytvára pre Apple nemalú konkurenciu zareagovala aj na túto novinku. Avšak pravdepodobne nie tak, ako by si povedal. Reakcia bola pomerne vtipná a trefná.

Google sa v poslednej dobe snaží čo najviac spopularizovať svoje mapy a najmä službu Street View, vďaka ktorej môžeš kráčať ulicami svetových metropol cez svoj počítač. Po novom už dokonca môžeš loziť aj po skalach, pretože Google najalo niekoľko horolezcov, ktorým sa podarilo zachytiť práve na Street View skalnú stenu El Capitan. Je to teda skvelá reakcia, Google vždy vedelo ako obrátiť pozornosť na svoju stranu! 🙂

Prečítajte si tiež  OS X El Capitan dostáva verejnú beta verziu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.