Spoločnosť Google sa dlhodobo angažuje na všetkých dostupných platformách. Výnimkou nie je ani Apple a jeho operačný systém iOS. Dnes sme sa dočkali viacerých vylepšení appiek ako Google Docs, Google Sheets, Google Slides a ďalších…

Google vylepšil aplikácie

Začali by sme pozitívnou správou, ktorá hovorí, že táto spoločnosť konečne dokončila zavádzanie takzvaných dynamických e-mailov v aplikácií Gmail pre iOS. Vďaka tejto novinke sa do mobilných zariadení dostane ďalšia „interaktivita“.

Namiesto prijímania jednotlivých oznámení o e-mailoch (v prípade, že je konkrétny používateľ uvedený v komentári v aplikáciách Google Docs, Google Sheets a Google Slides) bude možné prezerať len aktuálne vlákno a zároveň priamo odpovedať.

Do aplikácie Google Docs potom pribudla šikovná funkcia Smart Compose. Pomocou nej budete môcť písať dokumenty oveľa rýchlejšie ako pred tým. Zároveň pomôže aj znížiť počet pravopisných a gramatických chýb. Pre smartfóny teda úplne ideálna záležitosť.

Spoločnosť Google sa podľa vlastných slov sústredí na vylepšenie používateľského rozhrania v oblasti komentárov pri všetkých svojich aplikáciách a službách. Používatelia by sa v nich mali vedieť jednoduchšie orientovať a zároveň na ne šikovnejšie odpovedať.

Každý softvér, ktorý si od dnešného dňa stiahnete do svojho smartfónu by mal navyše už podporovať aj tmavý režim. Vďaka tomu bude práca počas šera alebo tmy oveľa príjemnejšia pre vaše oči. Zabúdať však netreba ani na benefity v oblasti lepšej výdrže batérie…

zdroj

Prečítajte si tiež  Dokáže ešte Apple opraviť iOS 11?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.