Pokiaľ patríte medzi tých používateľov, ktorí nepotrebujú nič extra, no radi za svoje peniaze dostanú kvalitný hardvér, zbystrite pozornosť. Spoločnosť Google predstavila Pixel 4a, ktorý je priamym konkurentom pre iPhone SE 2. generácie. Po technologickej stránke je oveľa lepšie vybavený!

Google Pixel 4a

Aj keď spadá tento produkt do kategórie lacnejších smartfónov, poskytuje relatívne slušné parametre, za ktoré by sa nehanbili ani niektoré high-end. Na prednej strane nájdeme 5,81″ edge-to-edge OLED displej s rozlíšením 1080 x 2340 px (441ppi). Pixel 4a disponuje príjemným pomerom strán 19,5:9 a aj keď nezískal 90Hz zobrazovaciu frekvenciu, používateľa poteší funkcia Always-on či HDR!

Zariadenie má pochopiteľne aj výrez pre predný fotoaparát. Nasťahovala sa sem kvalitná 8MP technika, so slnečnou clonou f/2.0. Video natočí maximálne v 1080p a 30FPS.

To, čo ale bude ľudí zaujímať o niečo viac, je skôr zadná kamera. Tá je pre zmenu veľmi schopná. Video môže vznikať až pri 4K UHD. Fotoaparát má rozlíšenie 12,2-Mp a clonu f/1.7. Google Pixel 4a má k dispozícií aj technológiu „Dual-Pixel„. V praxi dokáže spájať susediace pixely (1,4 μm), vďaka čomu sú zábery ešte kvalitnejšie.

Po výkonnostnej stránke nájdeme „pod kapotou“ 8-jadrový procesor Snapdragon 730 naladený na frekvenciu 2,2 Ghz. Okrem toho je tu prítomné aj grafické jadro Adreno 618. Budúci majitelia si bez problémov užijú aj najnáročnejšie hry! Operačná pamäť RAM má kapacitu 6 GB (LPDDR4x) a základné úložisko 128GB (nie je možné rozšíriť ho cez SD kartu). V tele zariadenia nájdeme jeden slot pre SIM kartu a vo vnútri podporu eSIM.

Inžinieri sa snažili vyhovieť naozaj všetkým. Aj keď sa v krabici nebudú nachádzať originálne slúchadlá, na zariadení nájdeme tradičný, 3,5mm jack konektor. Okrem toho tu bude prítomný aj 18W USB-C adaptér spolu s káblom. Google do svojej novinky pridal aj veľký akumulátor s kapacitou 3140 mAh.

Zariadenie už dokonca pozná aj európske ceny. Štandardná verzia začína na 349€, čo je veľmi príjemná čiastka. O niekoľko mesiacov bude v predaji aj 5G prevedenie za 499€. Uvidíme, ako bude vyzerať Pixel 4a v plnohodnotnom porovnaní s iPhonom SE 2. generácie. Ten má síce na papieri horšie parametre ale v dlhodobom teste sa môže ukázať ako víťaz. Čo si myslíte o tomto najnovšom „počine“ vy? Napíšte nám do komentára…

Prečítajte si tiež  Apple aj Google by mali vymazať TikTok zo svojich obchodov. Toto je dôvod
Môže ťa zaujímať
- Reklama -