Spoločnosť GT Advanced Technologies, ktorá je jediným dodávateľom zafírových sklíčok pre Jablkovú spoločnosť, dnes oznámila naozaj veľmi zlú správu. Oznámila, že vstupuje do bankrotu! Dôvodom majú byť vraj problémy s veriteľmi! 

Bankrot

Spoločnosť GT Advenced Technologies, ktorá okrem iného poskytla Apple továreň na výrobu zafírových sklíčok, ktorá sa nachádza v Arizone,  dnes oznámila, že svoju činnosť nebude schopná vykonávať naplno. Dôvodom majú byť problémy s veriteľmi. Okrem iného sme sa mohli zo správy dozvedieť aj to, že dňa 28. septembra 2014 mala 85 miliónov amerických dolárov v čistých peniazoch. Otázne zostáva, či sa spomínaný bankrot odzrkadlí aj na dodávkach zafírových sklíčok pre novo predstavené hodinky Apple Watch, ktoré sú na GT Advanced Technologies v podstate závislé!

Netreba sa obávať!

Aj napriek tomu, že táto správa pravdepodobne nepotešila mnohých investorov, čo sa napokon odzrkadlilo aj na akciách spoločnosti, ktoré sa okamžite prepadli o 90%, netreba sa ničoho obávať. GT Advanced Technologies totiž sľubuje, že sa už čoskoro prinavráti na trh a bude fungovať na omnoho vyššej úrovni. Taktiež plánuje reorganizáciu celého podniku. Bankrot by mal pomôcť „rehabilitácií“ celej spoločnosti!

apple-watch-pictures015
Bankrot by sa na Apple Watch nemal odzrkadliť! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.