Možno, že ste o tom nevedeli, no Grand Theft Auto V je druhou najpredávanejšou hrou všetkých čias. Od pôvodného predstavenia si ju zakúpilo už 145 miliónov hráčov po celom svete, čím prekonáva tretí Tetris s celkovým počtom predajom 100 miliónov kusov. Na prvom mieste sa stále nachádza Minecraft s 200 miliónovým predajom, ktorý zrejme GTA V nikdy nedobehne. Alebo áno?

GTA V je dostupné úplne zadarmo
GTA V je dostupné úplne zadarmo

Ako uvádzajú vývojári z Rockstar Games, hra sa aj dnes predáva veľmi dobre, hoci jej cena medzičasom klesla. Už 11. novembra však príde aj na Xbox Series X a PS5, vďaka čomu zažije opätovnú popularitu. Cena zatiaľ zverejnená nebola, no náš odhad je, že sa bude pohybovať na úrovni 30-40 €.

Hre pomohla pandémia COVID-19

Svetoznámy titul sa za dlhých osem rokov zásadne vylepšil o početné množstvo aktualizácii, no v princípe je to stále to isté GTA V, ktoré bolo predstavené ešte v roku 2013.

Ako mimoriadne výnosné miesto sa postupom času ukázalo prostredie GTA Online, na ktorom zarába Take-Two Interactive obrovské finančné čiastky. Len tak pre predstavu, v roku 2020 si GTA V zakúpilo viac hráčov, ako pri pôvodnom vydaní v roku 2013. Ľudia si obľúbili online priestor aj vďaka karanténe, spôsobenej pandémiou COVID-19. Neustále narastajúca popularita hry je teda celkom logická.

Ak si navyše plánujete kúpiť GTA V na Xbox Series X a PS5, môžete sa tešiť aj na nový obsah a vylepšenia, ktoré pribudnú do GTA Online. V rámci PSN bude dokonca na prvé tri mesiace úplne zadarmo, čo by mohlo prilákať viac hráčov.

Na záver už iba spomenieme, že do online sveta pribudnú v lete 2021 tri nové updaty, počítajúce s motorkovým režimom Deadline, ôsmymi novými Stunt Races a taktiež Survival mapami. Fanúšikovia sa teda majú na čo tešiť!

Prečítajte si tiež  PlayStation 5 je teraz extrémne lacné. Za takúto cenu by ste nad ním nemali váhať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here