Pokiaľ máte radi moderné hry a chcete si ich užívať v tej najvyššej možnej kvalite cez herný ovládač DualSense, máme pre vás skvelú správu. Herná konzola PlayStation 5, ktorá sa takto pred rokom prakticky nedala kúpiť skladom a keď sa niekde objavila, bola extrémne drahá, sa teraz predáva v zľave za mimoriadne nízke ceny. U niektorých predajcov dostanete dokonca aj balenie s hrou ako bonus.

PlayStation 5 je preslávené najmä pre svoj brutálny grafický výkon. Ak máte doma kvalitný 4K televízor s podporou 120 Hz obnovovacej frekvencie, najmodernejšie hry si budete užívať v neuveriteľne krásnom zobrazení, ktoré vás úplne vtiahne do deja. PlayStation 5 samozrejme ponúka aj spomínaný ovládač DualSense, ktorý vám dokáže dávať hmatovú spätnú väzbu, obsahuje senzor pohybu a dokonca sa v ňom nachádza aj reproduktor či mikrofón. Všetko je teda prispôsobené pre čo najlepší zážitok.

No a aká je cena hernej konzoly? PlayStation 5 sa štandardne v obchodoch ponúka za 549 €, čo určite nie je málo peňazí. Dobrou správou, ale je, že vy ho teraz dokážete získať podstatne lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz sa konzola predáva už za 466 €, takže úspora v tomto prípade predstavuje veľmi slušných 80 €.

PlayStation 5 má plno iných výhod a dokonca aj lacnejšiu verziu 

PlayStation 5
Zdroj: YouTube / GameSpot / SpawnPoiint (úprava redakcie)

Nezabúdajte pri tom, že PlayStation 5 dokáže aj oveľa viac ako len spúšťanie hier. Súčasťou zariadenia je aj 825 GB vstavaný SSD disk, na ktorý si viete uložiť hry aj súbory a samozrejme Blu-Ray mechanika, ktorú Sony po prvýkrát použil ešte v roku 2006, keď predstavil hernú konzolu PlayStation 3.

Okrem iného si tiež viete cez internetový obchod nainštalovať do PS5 rôzne aplikácie ako Netflix, Apple Music a ďalšie, vďaka čomu bude zariadenie slúžiť ako pomyselné domáce centrum na prehrávanie obsahu.

A okrem konzoly s Blu-Ray mechanikou sa predáva aj jej dostupnejšia verzia bez nej. PlayStation 5 Digital Edition je o niečo lacnejšia cesta ku hernému zážitku. Bežne sa predáva za 499 €, no po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 419 €.

Myslíte však na to, že všetky hry, ktoré majú vyššie desiatky gigabajtov sa vám musia zmestiť na 825 GB disk a taktiež môžete hrať iba to, čo si stiahnete alebo kúpite cez Play Store. Na štandardnej verzii viete spustiť aj tituly, ktoré si kúpite za výrazne lepšiu cenu z druhej ruky. Rozhodnutie ale nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  Prečo je iPad Air M1 ten najlepší tablet od Apple? Po zľave sa oplatí viac, ako kedykoľvek predtým

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -