Apple je jedna z najväčších spoločností sveta a jej sídlo je v Sillicon Valley. Práve tu sídlia jedny z najväčších spoločností sveta a Apple je medzi nimi zaručene najlepší biznismen. Práve v tomto „kremíkovom údolí“ sa točia neuveriteľné peniaze. Minulý rok to bolo celkovo 133 miliárd amerických dolárov čistého zisku. Apple si dokázalo z tohto celkového zisku naškriabať až 40%, ide o najúspešnejšiu firmu v Silicon Valley za celý minulý rok!

Apple je najlepší biznismen v Sillicon Valley

Spoločnosť Apple mala za rok 2015 čistý zisk takmer 54 miliárd amerických dolárov. V celej oblasti nebola jediná firma, ktorá by mala viac. Zvyšné firmy, ktoré mali 60% ostatného zisku, dokázali spolu s Applom zarobiť až 133 miliárd dolárov. Tomu sa hovorí neuveriteľné číslo. Apple mal minulý rok len tak mimochodom pomerne dobrý rok. Jeho príjmy dosahovali až 234 miliard dolárov.

- Reklama -

Toto číslo možno nie je ani tak zaujímavé, avšak zaujímavé je číslo, že firma s druhými najväčšími príjmami v Sillicon Valley bola firma Alphabet, teda Google a tá dokázala získať príjmy „len“ 74 miliárd amerických dolárov. Apple je teda v tomto smere značne popredu a to predovšetkým preto, lebo má na svojich produktoch až neuveriteľné marže. Keď už sme pri tej marži, aj v tomto smere Jablková spoločnosť zabodovala.

Apple - svetapple.sk

Marže sú vo výške až 23% a Apple vyhralo aj v množstve hotovosti, ktorú drží. Jej hodnota je neskutočných 200 miliárd amerických dolárov. Zaujímavé je ale aj to, že Apple je aj jednou z najzadlženejších spoločností na svete. Požičaných má okolo 64 miliard dolárov, to je až 70% rozdiel oproti minulému roku. Pomocou týchto peňazí si Apple vypláca napríklad dividendy, čo sa mu vraj oplatí viac, ako by mal platiť vlastnými peniazmi.

Apple je teda obrovský gigant, ktorý produkuje obrovské množstvo peňazí a tiež produktov. Tento rok vraj boli predaje slabšie a Apple asi nedosiahne také zisky ako počas minulého či predminulého roka. Každopádne sme si istí, že v tomto rebríčku bude viesť aj na budúci rok, aj keď by mali byť zisky a čísla o čosi nižšie.

Tim Cook - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.