Po kauze s prehrievajúcimi sa iPhonmi tu máme reklamáciu aj na nový model prémiových Apple Watch Ultra. Niektorí používatelia sa sťažujú, že displej hodiniek je v tme nečitateľný. Dôvodom má byť senzor okolitého svetla, ktorý podľa majiteľov nefunguje správne.

Tento problém by mohol byť spôsobený aktualizáciou softvéru watchOS 10 od spoločnosti Apple, ktorá bola vydaná minulý mesiac. Pred touto aktualizáciou sa totiž sťažnosti tohto typu neobjavovali a je veľmi malá pravdepodobnosť, že by Apple kompletne prepracovalo hardvér hodiniek. Na internete sa v posledných dňoch vyskytlo viacero správ či už na Reddite alebo na oficiálnych fórach Apple Community, kde ľudia popisujú stále tú istú chybu.

Používatelia hovoria, že obrazovka Apple Watch Ultra 2 je v šere a v noci príliš stmavená, čo naznačuje, že senzor okolitého svetla neprispôsobuje jas obrazovky podľa potreby.

Apple Watch Ultra 2 hlásia prvý problém s displejom

Apple Watch Ultra 2, ktoré prišli na trh minulý mesiac majú obrazovku s maximálnym jasom 3 000 nitov, čo je podľa spoločnosti Apple najviac zo všetkých hodiniek z jablkovej ponuky.

Obrazovka tiež dokáže znížiť jas len na 1 nit. Práve senzor, ktorý sa stará o prepínanie vo vzťahu k okolitému svetlu môže byť zle nastavený.

Apple Watch Ultra na ruke používateľa
Zdroj: Apple

Niektorí vlastníci hodiniek Apple Watch Ultra 2 hovoria, že tento problém je spôsobený novou hardvérovou funkciou, no problém sa vyskytuje aj u používateľov prvej generácie hodiniek Apple Watch Ultra. To poukazuje na to, že s najväčšou pravdepodobnosťou ide o chybu v systéme watchOS 10.

Používatelia hovoria, že problém je najhorší pri prechode z jasného prostredia do tmy a pri použití funkcie Wayfinder a ciferníka Ultra Modular v nočnom režime. Ten totiž na obrazovku aplikuje červený filter, čím je prakticky nečitateľný.

Problém pretrváva aj keď používatelia zmenia úroveň jasu v nastaveniach hodiniek. Vlastníci prémiových Apple Watch Ultra a Ultra 2 hovoria, že problém sa objavuje na modeloch s aktualizáciou watchOS 10.0.1 a watchOS 10.0.2.

Spoločnosť Apple údajne vie o tomto probléme a dúfa sa, že ho vyrieši budúcou aktualizáciou softvéru.

Apple Watch Ultra displej
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra 2 dostali vylepšenie batérie, o ktorom nám Apple nepovedalo

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -