Spoločnosť sa bez problémov aj tento rok dostala do TOP 10 v rebríčku Fortune 500. Práve tu obhájila minuloročné 5-te miesto. Tento zoznam zobrazuje spoločnosti v USA, ktoré za posledný fiškálny rok vykázali najväčšie príjmy. Spoločnosť Apple síce skončila na 5-tom mieste, čo sa čistého príjmu týka ale čo sa týka čistého zisku, tak tu to dopadlo úplne inač!

Apple je najziskovejšia spoločnosť v USA

Spoločnosť Apple je najziskovejšou spoločnosťou v celých Spojených Štátoch Amerických. Je síce pravda, že v rebríčku Fortune 500 skončila na piatom mieste, kedy ju predbehli spoločnosti Wal-Mart, Storesm, Exxon Mobil, Chevron či Berkshire Hathaway. Avšak tu boli porovnávané v čistom príjme a nie v čistom zisku. práve tu Fortune dodáva, že pokiaľ by boli spoločnosti hodnotené podľa čistého zisku, Apple by tu jasne obhajovalo prvé miesto!

- Reklama -

Spoločnosť Apple však musela urobiť aj veľmi veľa práce na to, aby v rebríčku po stránke zisku mohla figurovať na prvom mieste. Určite sa pod to podpísalo napríklad predstavenie novej služby Apple Pay či hodiniek Apple Watch. Taktiež netreba zabúdať ani na rekordné predaje iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Tim Cook nedávno dokonca prezradil, že v číslach, ktoré spoločnosť Apple za posledný rok vyprodukovala je len veľmi ťažké nájsť niečo, čo by sa mu nepáčilo.

Apple je stroj na peniaze! - svetapple.sk
Apple je stroj na peniaze! – svetapple.sk

 

Raz darmo, Apple je jednoducho fenoménom tejto doby a je viac než jasné, že to tak bude pokračovať ešte aj počas ďaľších rokov. Okrem iného je totiž aj najhodnotnejšou spoločnosťou sveta a za uplynulé roky slávi jeden úspech za druhým. Predaje neustále rastú a používatelia z iných platforiem si začínajú hľadať cestu, ktorá by ich s Apple nejakým spôsobom prepojila. Apple tento rok práve takýmto používateľom ponúkol jedinečnú šancu, kedy predstavil dve väčšie verzie iPhonu a ono to vyšlo! Predaje boli takpovediac neuveriteľné a taktiež bolo nespočetné množstvo tých, ktorý prešli z Androidu na iPhone. Sami máme v redakcií dvoch takýchto jedincov, ktorý svoje Samsungy vymenili za iPhony 6.

Za tohtoročný úspech môže aj iPhone 6, ktorý je doslova predajným trhákom! - svetapple.sk
Za tohtoročný úspech môže aj iPhone 6, ktorý je doslova predajným trhákom! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.