Trh so streamovacími službami sa pomaly mení. Na pole medzi tých najväčších hráčov ako HBO GO či Netflix onedlho dorazí aj Apple TV+. Konkurencia teda rastie a jednotlivé streamy sa musia prispôsobiť. HBO GO bude zdražovať. Nebude to však nič zásadné.

HBO GO bude zdražovať.

Pokiaľ patríte medzi fanúšikov HBO GO, ani sa vám nečudujeme. Momentálne na ňom fungujeme aj my v redakcii a sme veľmi spokojný. Služba obsahuje veľké množstvo filmov, seriálov či relácii so slovenským alebo českým dabingom/titulkami. V podstate tu je vždy čo pozerať. Navyše celková cena služby je veľmi prívetivá. Každý mesiac nám z nášho účtu odíde len 4,99€. HBO GO by sme teda mohli považovať aj za veľmi lacné. S podobnou cenou príde aj služba Apple TV+.

Kompetentní sa však teraz rozhodli, že o čosi zvýšia ceny. Presne preto zverejnili nový oficiálny cenník o čom už informoval aj portál zive.sk. Ten zároveň poukazuje aj na to, ako HBO zvláštne hýbe za posledný rok s cenou. Kým minulý rok stála služba 6,99€, v roku 2019 to bolo “len” 4,99€. Opäť sa ale bude cena meniť a to smerom vyššie. Za mesačné predplatné po novom zaplatíme 5,99€. Nejde samozrejme o nič dramatické. Väčšina používateľov si možno ani nevšimne, že im z účtu uniká o 1€ viac. Na druhú stranu to ale pre samotný stremovací portál znamená veľa. Suma predstavuje zhruba 20% z pôvodnej čiastky.

Služba je u nás veľmi populárna – svetapple.sk

Skúšobná doba sa výrazne skráti

To o čom tiež informuje portál zive.sk je fakt, že skúšobná doba bude kratšia. Noví používatelia mali na vyskúšanie doteraz limit 30 dní. Po tom sa mohli rozhodnúť či budú za službu platiť alebo predplatné jednoducho zrušia. Po novom to však bude už iba 7 dní. Ťažko povedať, prečo prešli vo vedení HBO k tomuto kroku. Môžeme ale predpokladať, že 30 dňové predplatné sa často zneužívalo a tak mali používatelia filmy a seriály zadarmo. Samotná zmena by potom mala prísť už počas 21. novembra.

Momentálne nájdeme na samotnej platforme až 284 seriálov a 800 filmov. Pokiaľ teda hľadáte ideálnu streamovaciu službu, práve ste ju možno našli. Poplatok 5,99€ je určite stále veľmi výhodný…

HBO GO bude zdražovať. Vyššiu cenu ale skoro ani nespozorujete...
HBO GO bude zdražovať. Vyššiu cenu ale skoro ani nespozorujete…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here