Mapy. Pre niekoho veľmi podstatná, pre niekoho nepodstatná vec. iPhone so svojim hardvérom je pomerne presný v udávaní polohy, avšak len vtedy, ak je mapový podklad správny. V dnešnej dobe, kedy automapy alebo autoatlasy sú pre niekoho minulosťou, je moderné a pohodlné použiť navigáciu, aj tú v iPhone.

Mapy?

Jednoznačne, Google so svojimi mapami v porovnaní s Apple vedie so všetkým, čo k mapám patrí, či už ide o popisy miest, premávku alebo Street View. Treba však uznať, že spoločnosť Apple pridáva nové miesta, zlepšuje zábery, popisy či pridáva 3D modely celých miest. Áno, no u nás na Slovensku nie!

- Reklama -

Cesty ako také sa nestavajú každý deň, preto je niekedy ťažké si overiť, či sú mapy aktuálne. Našťastie, na Slovensku sa otvárajú diaľnice, čo sú dôležité dopravné spojenia nielen slovenského ale aj európskeho významu. Minulý rok, 20. októbra bol otvorený diaľničný úsek D1 pri Levoči a hneď na druhý deň bol tento úsek na mapách Google. Apple akosi zaspal a ani dnes (12.1.2016) tam tento úsek nie je. Samozrejme, svet sa nezrúti, no ako sa potom dajú Apple Mapy korektne používať, ak nie sú aktualizované?

Apple Mapy D1
Apple Mapy D1
Google Mapy D1
Google Mapy D1

Štvorčeky, ach tie štvorčeky

Aktuálne zábery, farby, cesty a fotky. Mapy dokážu byť krásne, od Google. Tie od Apple sú neaktuálne a dokonca aj čiernobiele. Inú kategóriu tvoria len štvorčeky. Prečo Apple všetko nechá tak ako je a svoje mapy neaktualizuje?

IMG_0260
Centrum Popradu – Apple Mapy
IMG_0261
Centrum Popradu – Google Mapy

Záver

Pre Apple asi Slovensko nie je trh, na ktorom by sa oplatilo svoje produkty aktualizovať. Dúfame, že to neplatí pre celé Slovensko a podobné chyby alebo štvorčekové zábery sa nenachádzajú aj v tvojom okolí, avšak ak Apple ponúka Mapy v tejto krajine, mali by zodpovedať správnemu obsahu, na ktorý sa môžu nielen vodiči ale aj bežní používatelia spoľahnúť. Pre mňa sú Apple Mapy nespoľahlivé.

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here