Už tento víkend sa otvoria brány najprestížnejšej hernej konferencie E3, ktorá predstavuje sviatok pre každého zarytého hráča.

Svetlá hlavných reflektorov na seba upútajú velikáni gamingovej scény v podobe štúdií ako Ubisoft, Square Enix alebo Microsoft, ktorí sa pokúsia opäť zamiešať karty vo svete konzolového a PC hrania. Naprázdno by sme sa však nemali zaobísť ani my, fanúšikovia a majitelia Apple zariadení.

- Reklama -

E3

Ako tomu už býva v posledných rokoch zvykom, na ocot nezostane ani komunita mobilných hráčov. Fenomén „vreckového gamingu“ možno nefiguruje ako najlákavejšia kategória v repertoári fanúšikov, no hry pre iPhone či iPad už jednoznačne nepredstavujú to, čo kedysi. Časy 8-bitových minihier dávno vzala voda a my si preto čoraz častejšie môžeme užiť kvalitný herný zážitok, priamo na obrazovke smartfónu.

AAA tituly pre iOS? Žiadny problém

V minulosti sme sa mohli dočkať mobilných portov známych hier ako napríklad ARK: Survival Evolved alebo série Total War. Každá minca má však dve strany a preto je nutné spomenúť sklamania v podobe odfláknutých pokusov Gears POP! či Command and Conquer pre iOS.

Virtuálna konferencia by však tento rok mohla priniesť čerstvý vietor do našich herných knižníc. Situácia v roku 2020 hráčom nepriala a preto môžeme očakávať, že na blížiaci sa veľtrh vtrhnú herné štúdia v plnej poľnej.

Ak by sme ale mali staviť na divokú kartu tejto kategórie, s najväčšou pravdepodobnosťou by sa jednalo o Microsoft. Práve iniciatíva „windowsáckej“ spoločnosti poukazuje na budúcnosť hrania hier na mobilných zariadeniach. E3 nám už v minulosti priblížila projekt Xbox Cloud Gaming, ktorý spočíva v streamovaní špičkového herného obsahu na smartfónoch a tabletoch.

E3

Služba je momentálne dostupná pre iOS vo forme uzavretej bety, pre majiteľov predplatného Game Pass Ultimate. Ak by sme však mali očakávať oznámenie jej globálneho spustenia, mohlo by to byť práve na E3.

Vývojárske lákadlo v podobe čipu M1

Obrazovky iPhonov alebo iPadov ale nepredstavujú jedinú možnosť ako potešiť hernú základňu Apple komunity. Práve blížiaca sa E3 by mohla stáť za oznámením nových portov AAA titulov pre macOS.

Za jedného z najväčších priekopníkov v tejto tematike možno považovať Feral Interactive. Tí sa postarali o príchod peciek ako sú trilógia Tomb Raider, Bioshock Remastered a mnoho ďalších na naše Macbooky.

Developeri z Británie sa síce na E3 neukážu, no práve oznámenie nových herných počinov v spojení s výkonom čipu M1 by mohlo otvoriť tému budúcnosti macOS gamingu. Je teda viac než možné, že sa po konferencii dočkáme ohlásenia portu ďalších herných zážitkov.

E3

S istotou vieme povedať, že nepôjde o tie najhorúcejšie novinky, ale o niečo staršie tituly. Ako ale vieme, každá prémiovka v App Store sa počíta a preto ani staršia hra neurazí.

Čo nám napokon prinesie najväčší herný sviatok roka, sa dozvieme cez víkend. E3 2021 štartuje už túto sobotu a my pevne veríme, že si na svoje prídu aj majitelia zariadení s odhryznutým jabĺčkom v logu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.