Apple je spoločnosť, ktorá doslova bojuje proti konkurenčnému Samsungu. Juhokórejský gigant však ponúka technológiu, bez ktorej by sa Apple jednoducho nezaobišlo a Apple mu za to patrične zaplatí. Práve to je dôvod, prečo by mal podľa čínskych médií vyrábať Samsung až 75% všetkých čipov Apple A9!

Apple A9 od Samsungu!

O tom, prečo by nemohla existovať Jablková spoločnosť bez Samsungu a zasa naopak sa dočítate v následujúcom článku. Apple jednoducho potrebuje čipy, ktoré juhokórejský gigant vyrába za veľmi výhodnú cenu. Navyše ich vyrába aj 14 nm technologickým procesom, čo je istým pluoms. Samsung vraj bude vyrábať až 75% všetkých vyprodukovaných čipov priamo vo svojej továrni v Texase. Okrem iného by sa mala spoločnosť postarať aj o RAM, NAND Flash či batériu, ktorá sa má objaviť aj v hodinkách Apple Watch. Apple A9 procesor bude už tento rok použitý tradične v nových iPhonoch 6S a pravdepodobne aj v iPade mini 4. generácie (ak bude vôbec predstavený), iPade Pro (ktorého predstavenie nie je taktiež isté), no a samozrejme iPadu Air 3, ktorého predstavenie je ako u jediného z rodiny iPadov isté!

- Reklama -

samsung-logo-22320

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.