Zdá sa, že Jablková spoločnosť sa rozhodla, že svoje procesory nezverí len do rúk Samsungu, a tak sa „poistila“ tým, že druhú časť bude vyrábať spoločnosť TSMC. Tá však nechce na nič čakať aby Jablkovej spoločnosti dodala všetky procesory včas! 

Pomalý rozpad partnerstva?

Zdá sa, že Apple sa akosi nedokáže odtrhnúť od juhokórejskej spoločnosti, ktorá aj naďalej bude vyrábať procesory pre iPhone. Teraz však Apple rozhodlo, že veľkú časť týchto procesorov zverí do rúk aj inej výrobnej spoločnosti, TSMC, ktorá však nemá takú dokonalú technológiu ako Samsung. Ten bude totiž okrem procesorov vyrábať aj pamäte RAM pre nový iPhone 6. Či ide len o určité obmedzenie ziskov Samsungu alebo jednoducho poistku, zatiaľ známe nie je. Apple však už dávnejšie avizovalo, že sa chce od Juhokórejskej konkurencie čo najskôr odtrhnúť, no zatiaľ sa mu to nedarí!

samsung
Apple sa chce už dlhšie oddeliť od Samsungu – svetapple.sk

Nič na poslednú chvíľu

Zdá sa teda, že Apple dalo šancu na výrobu opäť aj spoločnosti TSMC, ktorá sa rozhodla, že nič nebude robiť na poslednú chvíľu, a tak už zahájila prvé práce, súvisiace s výrobou Apple A9. Spoločnosť totiž zatiaľ vyrába všetky procesory pre iPhone 6 (Apple A8), tým pádom výrobu len pripravujú. TSMC by chcelo počas prvého štvrťroka 2015 vyrobiť presne 150 000 waferov, pričom mesačne by išlo o 50 000 waferov. Aj napriek tomu, že by výroba waferov mohla kľudne počkať až do druhého štvrťroka 2015, spoločnosť nechce nechávať nič na poslednú chvíľu a vyrobiť ich chce ešte v tom prvom. Následne z nich vyrobí procesory Apple A9. Vo výrobe má však momentálne veľkú výhodu Samsung, ktorý už používa 14-nm proces, čo môže znamenať dokonca o zlomok lepšiu výdrž batérie pri procesoroch, vyrobených práve touto spoločnosťou.

apple_a9
TSMC už pracuje na výrobe procesorov Apple A9 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.