Apple po 9 rokoch konečne pochopilo, že v súčasnej dobe je veľmi populárne aj napríklad fotenie pod vodou. Existovali síce púzdra, pomocou ktorých sa dali vytvárať zábery pod hladinou. Tieto púzdra boli ale zvyčajne veľmi drahé a sám som sa presvedčil, že nie vždy fungovali, najmä keď som pár rokov dozadu takýmto spôsobom utopil iPhone 4S. To je ale minulosť, Apple po prvý krát vytvorilo vodotesný iPhone. Pozri sa na to čo vydrží.

iPhone 7 vs. Galaxy S7

V následujúcom teste uvidíš dvoch azda najväčších protivníkov. Prvým je samozrejme najnovší iPhone, ktorý sa len pár dní dozadu začal predávať v niektorých krajinách sveta a do zvyšku sa dostane do konca budúceho týždňa, no a potom je tu Samsung Galaxy S7, ktorý je na trhu už nejaký ten piatok a popravde, teší sa celkom veľkej popularite. Hold, Samsung už nie je len tá spoločnosť, ktorá sa dlhé roky držala v tieni Applu, dnes tvorí plnohodnotného konkurenta.

- Reklama -

Je síce pravda, že v číslach jasne vedie Apple, ale na pomery Andoridov je Galaxy ďaleko popredu, čo sa high-end smarfónov týka. Jedným z dôvodov môže byť aj fakt, že je vodotesný. Áno, Galaxy S7 môžeš pokojne namočiť do vody, prípadne s ním aj skočiť napríklad do bazéna a nič sa mu nestane. Spĺňa totižto štandard IP68, ten mu dovoľuje ponor do hĺbky jeden a pol metra na dobu 30 minút. Toto sú veľmi slušné údaje a samotná vodotesnosť určite zvyšuje záujem o zariadenie.

Apple si to plne uvedomilo a presne preto pridalo do svojich iPhonov 7 a iPhonov 7 Plus taktiež vodeodolnosť. Na prvý pohľad je slabšia, nové zariadenia totiž spĺňajú len štandard IP67, čo znamená ponor do hĺbky jedného metra na dobu 30 minút. Po uplynutí tohto času je vysoká šanca, že tlak, ktorý voda vytvára telefón nevydrží a jednoducho ju vpustí dnu, čo môže znamenať koniec. Ako sa ale ukazuje v praxi, telefón znesie podstatne, podstatne viac.

Test

Tak ako sme už uvádzali minule, nič nepreverí teóriu lepšie ako test. Apple zvolilo štandard IP67, Samsung je na tom o niečo lepšie, ten dokázal naplniť IP68-mičku. Následujúce videá budú dve. To prvé ti ukáže, že oba telefóny dokážu splniť bez problémov to, čo uvádza výrobca. Ak ťa to nejako extra zaujíma, prosím, pokojne si ho pozri, ale predsa len tu je zaujímavejšie video, nakoľko sa na prvom videu nepodarilo ani jeden z telefónov poškodiť. Na YouTube kanáli EverythingApplePro sa rozhodli, že telefónom dajú to čo sa len dá až pokiaľ ich neutopia. Výsledok je neuveriteľný.

Postupne sú obe zariadenia ponárané do mora. Človek by povedal, že vzhľadom na normy vydržia 3-4 metre a potom sa jednoducho poškodia. Prax ale ukázala, že títo bojovníci vydržia omnoho, omnoho viac. Lanko, pomocou ktorého bola hĺbka meraná sa dostalo až na stupnicu 35 stôp. To je zhruba 10 a pol metra. Samsung Galaxy S7 začal pri 30 stopách mierne blbnúť a pri 35 sa definitívne vypol. A čo iPhone? To je v podstate zázrak, ale pozri si to na videu. Aj napriek nižšej deklarovanej norme vydrží viac a vydrží poriadne veľa, presvedč sa na vlastné oči.

 

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here