Nový modelový rad iPhone 14 je tu už o niekoľko mesiacov a spolu s ním príde do portfólia jablkových telefónov niekoľko zmien. Okrem nového dizajnu prednej obrazovky pre prémiové modely a niekoľkých zmien vizuálu, sa smartfón dočká aj zaujímavých interných zmien. Podľa novej správy nebudú vybavené novým typom pamäte RAM iba modely Pro, ale aj základné verzie.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Dvojica špičkových modelov nadchádzajúcej vlajkovej lode bude disponovať 6 GB LPDDR5 RAM pamäte, čím Apple položí pre svoje zariadenia nový štandard do budúcna. Na rozdiel od radu iPhone 13, ktorý začína na 4 GB pamäte, budú všetky modely radu iPhone 14 vybavené 6 GB RAM. Pamäť LPDDR5 vo vyššej triede iPhonov bude znamenať lepší a energeticky úspornejší výkon v porovnaní so štandardnými modelmi.

Modelový rad iPhone 14 bude vyzerať nasledovne: 

  • iPhone 14: 6 GB (LPDDR4X)
  • iPhone 14 Max: 6 GB (LPDDR4X)
  • iPhone 14 Pro: 6 GB (LPDDR5)
  • iPhone 14 Pro Max: 6 GB (LPDDR5)
iPhone 14 Pro v bielej farbe s farebným pozadím na displeji
Zdroj: Madmix

Apple chce zaviesť aj ďalšie výkonnostné zmeny, ktoré ostanú limitované pre modely Pro. Medzi ne patrí napríklad použitie čipu novej generácie v podobe A16, zatiaľ čo štandardné modely iPhone 14 a iPhone 14 Max dostanú generáciu čipov A15, ktorá je používaná v súčasnom modelovom rade.

Predpokladá sa, že nové iPhony budú obsahovať niekoľko nových funkcií a zmien, od výrazne vylepšených fotoaparátov až po potenciálnu novú fialovú farbu. Všetky novinky týkajúce sa nového iPhonu 14 sme pre Vás zhrnuli vo veľkom tematickom článku, ktorý neustále updatujeme.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 bude obrovský trhák. Apple verí, že sa bude predávať lepšie ako iPhone 13

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -