Spoločnosť Garmin patrí v súčasnosti medzi najväčších výrobcov inteligentných hodiniek na svete. Zariadenia od tejto značky sú ako stvorené pre šport, no ich cena sa vie vyšplhať do astronomických výšin. Ak by ste si dnes kúpili nové Garmin Fenix 7X Pro, zaplatili by ste za ne pokojne aj 909 €. Akosi sa však už zabúda na predošlú generáciu Garmin Fenix 6X Pro, ktorá je vo výraznej zľave. A hoci nejde novinku, stále má čo ponúknuť.

Pokiaľ ste o týchto hodinkách ešte nepočuli, prípadne neviete, čo všetko dokážu, radi vám to prezradíme. Garmin Fenix 6X Pro sú vhodné ako pre mužov, tak aj pre ženy, majú jednoduché ovládanie v slovenskom jazyku a vypracované sú z prvotriednych a veľmi odolných materiálov, ako oceľ, silikón a podobne. Samozrejmosťou je kompatibilita s operačnými systémami iOS a Android.

- Reklama -

No a čo cena? Ako sme už uviedli vyššie, o generáciu novšie Garmin Fenix 7X Pro sa dnes predávajú aj za cenu 909 €, čo určite nie je málo. Ak sa však posnažíte, zoženiete ich aj za 827 €. Najlepšie slovenské ponuky na Garmin Fenix 7X Pro nájdete tu.

Pokiaľ ale chcete ušetriť a zároveň očakávate špičkový hardvér, Garmin Fenix 6X Pro môžu byť pre vás ako stvorené. Tento produkt má totiž internetový obchod Danimani.sk k dispozícii len za 411 €, čo je z nášho pohľadu veľmi férové cena. Všetky ponuky na Garmin Fenix 6X Pro za najlepšie ceny na Slovensku nájdete tu.

Čím sú vybavené Garmin Fenix 6X Pro

Garmin Fenix 6X Pro
Zdroj: TomsGuide / Future

Veľmi zaujímavá je aj senzorová výbava Garmin Fenix 6X Pro, pretože toto zariadenie ponúka prakticky všetko, čo by ste od neho mohli očakávať. Začnime vstavaným GPS s predinštalovanými mapami celej Európy a pokračujme meraním srdcového tepu, monitoringom spánkovej aktivity, krokomerom, oxymerom atď.

Výnimkou nie sú ani špeciálne režimy, ktoré zistia vašu aktuálnu hladinu stresu, zrátajú spálené kalórie či vyhodnotia vaše tréningy.

Rovnako tak stojí za zmienku aj množstvo športov, pre ktoré sú Garmin Fenix 6X Pro ako stvorené. Toto zariadenie totiž môžete využívať napríklad na cyklistiku, jogu, golf a hlavne beh, pre ktorý si zákazníci smart hodinky od Garminu kupujú azda najčastejšie. Za zmienku tiež stojí funkcia Garmin Pay, ktorá vám umožní s hodinkami bez problémov platiť.

Neuveriteľná výdrž batérie. Garmin Fenix 6X Pro prekonávajú Apple Watch Ultra vo všetkých smeroch

Garmin Fenix 6X Pro
Zdroj: Garmin

No a teraz to, čo vás zrejme zaujalo najviac. Ako je to s výdržou batérie? Keďže hodinky Garmin Fenix 6X Pro využívajú jednoduchší farebný displej s 1,4″ uhlopriečkou, tešiť sa môžete na neuveriteľne nízku spotrebu energie. Výrobca uvádza, že hodinky zvládnu až 21 dní na jedno nabitie.

Takýto výsledok je pre bežného používateľa Apple Watch Series 8 alebo Apple Watch Ultra, ktoré kúpite v najlepšej ponuke na Slovensku za 867 € doslova nepredstaviteľný.

Najlepšia hodnota, na akú sa vie fanúšik spoločnosti Apple dostať je 60 hodín v extrémne úspornom režime na drahších Apple Watch Ultra. Na druhej strane, užívať si pri tom bude podstatne krajší OLED displej.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste si Garmin Fenix 6X Pro kúpili aj vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -