O tom, ako Apple Watch zachraňujú životy takmer denne sme vám priniesli už nespočet článkov a noviniek. Mnoho z nich sa týka práve detekcie pádu, zaznamenania srdečnej arytmie, alebo iného problému, ktorý zosníma jedna zo zdravotných funkcií inteligentných hodiniek.

Najnovší príbeh z tohoto súdka sa však viaže k situácii, v ktorej by sa nechcel vyskytnúť nikto z nás. 20-ročná žena z West Milfordu v štáte New Jersey sa stala obeťou ozbrojenej lúpeže. K dolapeniu páchateľa dopomohli práve hodinky Apple Watch, ktoré mala žena na ruke.

- Reklama -

Apple Watch a SOS správy

Žena, ktorá sa stala cieľom prepadu bola ozbrojeným páchateľom spútaná si musela naviac vyzliecť šaty, aby mu dokázala, že pri sebe nemá zbraň. Napriek psychickému tlaku sa dokázala vynájsť, keď si pri sťažnostiach na to, že jej je zima dokázala presadiť aby ju zločinec pripútal k posteli. Rukou, ktorú nemala spútanú promptne odoslala SOS správu práve prostredníctvom jablkových hodiniek.

Správa z Apple Watch alarmovala jej 45-ročnú matku a taktiež ozbrojené policajné zložky. Policajtom sa nakoniec podarilo páchateľa zadržať a obviniť z takmer desiatky trestných činov a priestupkov. Zbraň, ktorou sa páchateľ žene vyhrážal bola nakoniec určená pre airsoft, no to na súde určite neobstojí.

Využitie funkcie na hodinkách je pritom veľmi jednoduché a ako sami vidíme, niekedy môže zachrániť život. Stačí ak na hodinkách podržíte tlačidlo pre vypnutie, ktoré sa nachádza pod Digital Crown na pravej strane. Hodinky vás následne vyzvú či ich chcete vypnúť, alebo aktivovať SOS volanie, či zdravotné ID. Tieto informácie ako aj priradenie kontaktu pre tiesňové volanie si môžete kedykoľvek zmeniť v aplikácii na iPhone.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJAppleinsider
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.