Produkty spoločnosti Apple už v nejednom príbehu vystúpili v úlohe záchranárov, spomedzi ktorých najviac vynikajú práve hodinky Apple Watch. Tie predstavujú okrem športovej alebo produktívnej pomôcky aj veľmi dôležitý nástroj pre starostlivosť o zdravie. Okrem možností spojených s meraním EKG alebo srdečného tepu, je do hodiniek implementovaná aj jedna veľmi dôležitá funkcia.

Detekcia pádu v Apple Watch sa postarala o záchranu ďalšieho ľudského života. 25-ročný Brandon z Long Islandu môže svojim jablkovým hodinkám ďakovať za záchranu, keď potom ako odpadol v kúpelni, bola aktivovaná práve funkcia detekcie pádu.

„Pamätám si, že som si umýval ruky a vravel som si, že niečo nie je v poriadku. Na to, že som odpadol a udrel si hlavu si však nespomínam,“ povedal Brandon Schneider pre ABC. Hneď po páde hodinky upozornili záchranné jednotky a taktiež jeho otca, ktorý bol s ním.

Ak máte funkciu na hodinkách zapnutú, po ťažšom páde ho hodinky ihneď zaznamenajú a upozornia vás, aby ste zareagovali na správu na displeji. Ak tak neurobíte, hodinky automaticky informujú núdzové kontakty, ktoré si viete sami nakonfigurovať. Presne rovnaký prípad platil aj pri Brandonovi, ku ktorému sa záchranári dostali včas a zachránili ho.

Brandon následne podstúpil operáciu mozgu a prebudil sa o štyri dni neskôr. Za voje zdravie môže ďakovať práve Apple Watch a ich zdravotným funkciám.

Prečítajte si tiež  Apple sa opäť postaralo o záchranu života. V hlavných úlohách Apple Watch

Ako ste na tom s Apple Watch vy? Používate hodinky iba ako nástroj produktivity a „predĺženú ruku“ pre váš iPhone alebo využívate aj ostatné funkcie? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -