HomePod mini je produkt, ktorý by mal mať doma každý správny fanúšik spoločnosti Apple. Toto šikovné zariadenie ponúka širokopásmový 360° reproduktor s dvojicou pasívnych rezonátorov v basovej časti, ktoré sa spolu s unikátnou konštrukciou a dizajnom dokážu postarať o veľmi silný a hlavne kvalitný zvukový prejav. HomePod mini, ktorý teraz kúpite v zľave za super cenu dokáže prehrávať zvuk na všetky strany a rovnako sa v ňom nachádza procesor S5 z inteligentných hodiniek Apple Watch.

Ten slúži na to, aby dokázal zabezpečiť inteligentné funkcie, no rovnako je veľmi výkonný, vďaka čomu dokáže až 180-krát v priebehu jednej sekundy analyzovať aktuálne prehrávaný zvuk (hudbu) a následne ho upraviť tak, aby mal z neho používateľ čo možno najlepší zážitok. Keď uvidíte HomePod mini po prvýkrát naživo, poviete si, že tento reproduktor bude veľmi slabý. Akonáhle ho však budete počuť hrať, nebudete veriť, že zvuk vychádza z tohto drobného okrúhleho zariadenia.

HomePod mini má tiež hlasového asistenta Siri, ktorý vám bude k dispozícii vždy, keď ho zavoláte klasickým povelom „Hey Siri“. Dokonalý je najmä v spojení s inteligentnou domácnosťou, kde si viete hlasom zasvietiť svetlo, otvoriť / zavrieť garážovú bránu alebo zamknúť vchodové dvere. Čo sa týka ceny, HomePod mini nie je úplne lacný, no po zľave ani drahý. Zatiaľ čo jeho bežná cena sa v našich končinách pohybuje na hranici 120 – 130 €, po kliknutí na tento odkaz reproduktor kúpite za 97,9 €. A to je fajn ponuka.

HomePod mini
Zdroj: Unsplash / Matúš Gocman / Michael Soledad (úprava redakcie)

Zaujímavé je tiež to, že nižšia cena je tu k dispozícii aj napriek tomu, že HomePod mini sa na Slovensku z oficiálnej distribúcie ani len nedováža. Obchody a e-shopy ho sem distribuujú zo zahraničia, respektíve z krajín, pre ktoré je jazykovo prispôsobená aj hlasová asistentka Siri. Ak však viete po anglicky alebo nemecky, s hlasovým ovládaním nebudete mať najmenší problém.

Okrem toho má HomePod mini vo svojej vrchnej časti aj špeciálnu dotykovú plochu, ktorá sa počas interakcie rozsvieti pomocou zabudovaných farebných LED diód. Týmto spôsobom viete pomerne jednoducho nastavovať hlasitosť. Súčasťou reproduktora je aj systém mikrofónov, ktoré sú tak citlivé, že povel „Hey Siri“ budú počuť aj počas mimoriadne silného prehrávania. Apple to skrátka vymakalo do posledných detailov.

HomePod mini má aj vlhkomer a teplomer 

HomePod mini vlkhkomer a teplomer widget na iphone
Zdroj: SvetApple

Zaujímavé je tiež to, že aj keď sa HomePod mini predáva v nezemnej verzii už od roku 2020, takmer tri roky sa v ňom skrývali teplomer a vlhkomer, ktoré však boli deaktivované a nedali sa nijakým spôsobom využívať.

Prečítajte si tiež  iOS 17 už nebude podporovať tieto obľúbené iPhony. Na internet unikli nové informácie

Spoločnosť Apple to zmenila až v roku 2023, kedy vydala softvérový update iOS 16.3. Vďaka nemu môžete na svojom iPhone sledovať aktuálnu teplotu či vlhkosť v miestnosti, kde sa HomePod mini nachádza a tieto dáta si dokonca dokážete pridať aj na uzamknutú obrazovku.

Ak vás teda drobný, no za to výkonný HomePod mini zaujal, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za najlepšiu cenu na Slovensku. Je to super spoločník, ktorý vám bude verne slúžiť či už doma alebo v kancelárií. Máte sa na čo tešiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -