Cenovo dostupný reproduktor HomePod mini prišiel do predaja ešte koncom minulého roka a od tej doby sa stal veľmi populárny medzi používateľmi. Napriek zredukovaným rozmerom ponúka slušný zvukový zážitok a vďaka hlasovému asistentovi Siri je veľmi užitočný.

Toto malé zariadenie si obľúbil nejeden majiteľ vrátane nás, a to o ňom nevieme ani zďaleka všetko. Spoločnosť Apple zvykne počas prezentácie produktov prezradiť všetky novinky, ktoré do svojich elektronických zariadení zakomponovala. Niektoré sú dôležité, iné zase menej no v zásade sa hovorí o všetkom, čo stojí za zmienku. Vedeli ste ale, že HomePod mini obsahuje teplomer aj vlhkomer? Pravdepodobne nie.

Firma sa o tejto skutočnosti nikde nezmienila a samotná informácia sa v súčasnosti nedá využívať v praxi. Ak sa spýtate Siriho napríklad na aktuálnu teplotu v miestnosti, nedokáže vám odpovedať (ak nie je napojený na iné zariadenie v rámci HomeKitu).

HomePod mini zrejme čaká na update

Toto by sa ale mohlo v blízkej budúcnosti zmeniť, nakoľko reproduktor obsahuje všetky potrebné hardvérové komponenty pre zistenie aktuálnej teploty či vlhkosti.

Spoločnosť Apple ich sem zakomponovala tak, aby poskytovali čo najpresnejšie a najvierohodnejšie dáta. Očakáva sa, že ich odomkne už najbližšia aktualizácia softvéru.

O tieto zistenia sa postarala spoločnosť iFixit a prišla ku ním takpovediac náhodou. V súčasnosti nie je jasné, prečo je vlhkomer a teplomer ukrytý pod rúškom tajomstva, no špekuluje sa, že to môže súvisieť s ďalšími novinkami v rámci HomeKitu, ktoré sa zatiaľ pripravujú. Nechajme sa prekvapiť.

Napíšte nám do komentára, či by sa vám páčilo využívať tieto komponenty v praxi.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.