Čínska spoločnosť Honor, ktorá v minulosti patrila pod Huawei, má vysoké ambície. Jej produkty by mali cieliť na zákazníkov zariadení od spoločností Apple a Samsung, pričom sa chce stať ich plnohodnotným konkurentom. Ako teraz informuje GSMarena, najnovšie sa na internete objavilo jedno odvážne a zároveň kontroverzné vyjadrenie.

O to sa postaral generálny riaditeľ spoločnosti Honor Zhao Ming, ktorý sa zúčastnil podujatia značky v Shenzene. Medzi rečou spomenul, že Honor plánuje so svojim operačným systémom MagicOS prekonať legendárny iOS od spoločnosti Apple.

Ming to odôvodnil tým, že firma investuje až 10 % z celkových tržieb do výskumu a vývoja, čo iné technologické spoločnosti nerobia. Šéf Honoru však neskončil len pri odvážnych plánoch, ale prezradil aj postup, pomocou ktorého ich chce dosiahnuť.

Vo svojom vyjadrení nezabudol spomenúť, že zákazníci si s Apple produktami kupujú aj horší hardvér, zastaraný dizajn, problémy s prjímaním signálu či slabú výdrž batérie v porovnaní s Androidom. Ming sa ale domnieva, že Apple ma tak dobrý ekosystém, že s tým používatelia dokážu žiť.

Honor pôjde podobnou cestou, ako Apple 

Čínska technologická spoločnosť sa presne z tohto dôvodu chce taktiež zamerať na budovanie rozsiahleho ekosystému naprieč všetkými softvérovými a hardvérovými zariadeniami, ktoré má k dispozícii.

Jej cieľom nie je len prekonanie spoločnosti Apple, ale taktiež spoločnosti Huawei, pod ktorú v minulosti patrila. Pokiaľ sa bude držať Honor svojich plánov, v budúcnosti môže dosiahnuť ešte veľké úspechy.

Na druhej strane však netreba zabúdať, že používateľská základňa zariadení od spoločnosti Apple je extrémne silná a pretiahnuť aspoň časť z nej na platformu čínskeho výrobcu môže byť extrémne náročné. Kto ale vie. Možno Apple zaspí dobu podobne, ako v minulosti Nokia, a doplatí na to. Snáď sa to, ale nestane.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste si boli ochotní kúpiť Honor, ak by ponúkol podobný „ekosystém“, aký má spoločnosť Apple. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Facebook kritizuje Apple za vysoké poplatky v App Store!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -