Facebooková skupina Netflix CZ + SK Fans zverejnila informáciu, že streamovacia služba Netflix potichu odstránila možnosť skúšky na 30 dní zadarmo. Pokiaľ teda budete mať záujem o filmy alebo seriály, od prvého dňa je potrebné zaplatiť.

Netflix
Zdroj: Netflix CZ + SK Fans

Aj keď je tento krok veľkým prekvapením, v skutočnosti ide možno iba o inšpiráciu od konkurenčnej platformy HBO GO, ktorá skúšobnú verziu zrušila už dávnejšie. Viac sme sa tomu venovali aj v našom článku, kde sme porovnávali ceny streamovacích služieb dostupných na slovenskom trhu.

Zatiaľ bez oficiálneho stanoviska

Netflix zatiaľ nevydal žiadne oficiálne stanovisku ku tejto zmene a tak isto neodpovedal na otázky skupiny Netflix CZ + SK Fans, ktorá sa ho pokúšala kontaktovať. Ako však uvádza vo svojom statuse, odstránenie skúšobnej verzie sa zrejme týka celého sveta a nie len nášho trhu.

Samotná možnosť bola často zneužívaná rôznymi špekulantmi, ktorí sa registrovali prostredníctvom viacerých e-mailových účtov a kreditných kariet, takže obsah mali k dispozícii v rámci jednej domácnosti povedzme aj na pol roka zadarmo. Tomu by mal byť už koniec.

Koľko stojí predplatné?

Predplatné sa rozdeľuje na tri možnosti pričom základný balíček vychádza na 7,99€/mesačne a počíta s prístupom na jedno zariadenie v HD (720p) kvalite.

Náročnejší používatelia môžu siahnuť po balíku Standard za 9,99€/mesačne, kde sa dá už obsah sledovať na 2 zariadeniach súčasne v rozlíšení FullHD (1080p).

Na záver tu máme možnosť Rodina, v ktorej Netflix vychádza na 11,99€/mesačne pre 4 zariadenia v 4K rozlíšení. Z vlastnej skúsenosti odporúčame druhú možnosť, ktorá nám príde ako najvýhodnejšia.

Napíšte nám do komentára, či tento krok považujete za správny a či ste sa pre streamovaciu službu rozhodli na základe skúšobnej verzie. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovákov sa snažia opäť nachytať. Najnovší podvod súvisí s Netflixom. Veľa ľudí naletí a príde o peniaze
Môže ťa zaujímať
- Reklama -