Apple TV+

Apple TV+
zdroj: svetapple.sk

Začnime najlacnejšou platformou v zozname, ktorou je Apple TV+. Jablková spoločnosť sa snaží presadiť na trhu streamovacích služieb pomerne netradičným spôsobom, pričom zákazníkom ponúka len svoje vlastné filmy a seriály. Dalo by sa teda povedať, že každé dielo je originálne a exkluzívne.

Cena 4,99€/mesačne je v porovnaní s ostatnými najnižšia, no objektívne musíme skonštatovať, že na Apple TV+ nájdete široko ďaleko najmenej obsahu. Dobrou správou ale je, že ak si kúpite nový Apple produkt (napríklad iPhone, iPad, Mac, Apple TV atď), všetko môžete sledovať po dobu jedného roka zadarmo. To je zaujímavý benefit.

Skúšobná doba: 7 dní

Voyo

VOYO
zdroj: svetapple.sk

Pokračujeme slovenskou službou Voyo, ktorá je na trhu už nejaký ten piatok. Hoci si mnohí myslia, že sa zameriava len na domácu tvorbu, nie je to pravda. K dispozícii je množstvo zahraničných filmov či seriálov, ktoré by vás mohli zaujať. Samozrejmosťou je potom rozšírenosť slovenského a českého dabingu (aj keď nie je prítomný pri všetkých snímkach).

Cena tejto služby je 5,99€/mesačne, pričom si ju môžete aktivovať na piatich samostatných zariadeniach. Problémom je žiaľ to, že sledovať sa dá vždy len na jednom z nich. Ak si teda niečo rozpozeráte na TV, pokračovať môžete napríklad na tablete. Nikto iný (napríklad vaše deti) okrem vás však Voyo nemôže v danom momente využívať.

Skúšobná doba: 7 dní

HBO GO

Najlepšie seriály, ktoré si môžte pozrieť na HBO GO
Zdroj: HBO

Ak preferujete skôr zahraničnú tvorbu, osloviť vás môže HBO GO. Táto služba má k dispozícii množstvo nových filmov a atraktívnych seriálov, ktoré si nikde inde nepozriete. Výhodou sú taktiež rôzne premiéry, ktoré sa sem dostanú po niekoľkých mesiacoch od uvedenia v kinách.

Streamovacia platforma garantuje, že všetko čo tu nájdete je dabované a stále pribúda čerstvý obsah v slovenskom jazyku. Výhodou je tiež možnosť prehrávania rozprávok pre deti, či sledovanie dvoch streamov súčasne. HBO GO si môžete aktivovať na piatich zariadeniach, pričom cena zostáva 5,99€/mesačne.

Skúšobná doba: Nie je k dispozícii

Amazon Prime video

Amazon Prime Video
Zdroj: Gulf

Pravdepodobne najmenej známou službou v tomto zozname bude Amazon Prime video, ktoré sa dočkalo českých/slovenských tituliek + dabingu len začiatkom roka 2021. Za jednotnú cenu 5,99€/mesačne sa môžete tešiť na obrovské množstvo atraktívneho obsahu a takisto originálnych show (napríklad The Grand Tour).

Pokiaľ je to možné, filmy a seriály sa dajú prehrávať v najvyššej 4K kvalite vrátane Dolby Atmos. Naraz sa dá streamovať na dvoch zariadeniach súčasne.

Prečítajte si tiež  Film Palmer z Apple TV+ dosiahol ďalší úspech

Skúšobná doba: 7 dní

Netflix

Najlepšie seriály na Netflixe, ktoré musíte vidieť
Zdroj: Netflix

Absolútna klasika, ktorá sa kvôli vyššej cene zaradila až na koniec zoznamu. Ak však hľadáte tú najlepšiu streamovaciu službu zo všetkých, práve ste ju našli. Na Netflixe nájdete najviac obsahu, či už filmov, seriálov, zaujímavých dokumentov alebo pútavých mini-sérií.

Predplatné sa rozdeľuje na tri možnosti, pričom základný balíček vychádza na 7,99€/mesačne a počíta s prístupom na jedno zariadenie v HD (720p) kvalite. Náročnejší používatelia môžu siahnuť po balíku Standard za 9,99€/mesačne, kde sa dá už obsah sledovať na 2 zariadeniach súčasne v rozlíšení FullHD (1080p). Na záver tu máme možnosť Rodina, v ktorej Netflix vychádza na 11,99€/mesačne pre 4 zariadenia v 4K rozlíšení. Z vlastnej skúsenosti odporúčame druhú možnosť, ktorá nám príde ako najvýhodnejšia.

Skúšobná doba: 30 dní

Verdikt

Pokiaľ by sme mali vyberať jednu streamovaciu službu, ktorá absolútne vyhráva, určite by to bol Netflix. Hoci je zároveň najdrahší, po obsahovej stránke ho môžeme označiť za najbohatší. Zaujímavou alternatívou k nemu je tiež HBO GO či Amazon Prime, avšak obe služby zatiaľ ťahajú za kratší koniec. Apple TV+ je určená len pre veľmi špecifickú skupinu zákazníkov a pravdepodobne si ju nebudete predplácať dlhodobo ale vždy vtedy, keď vás zaujme nejaký seriál, prípadne film. Na záver tu máme Voyo, čo je taktiež zaujímavá stramovacia služba s množstvom slovenského obsahu. Napíšte nám do komentára, čo predplácate vy a či vám daná služba vyhovuje. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -