Spoločnosť Apple predstavila svoju Apple TV 4. generácie len minulý týždeň a okrem nového ovládača, či pokročilého ovládania Siri sme tu mali možnosť vidieť aj úplnú novinku v tomto smere a to herné tituly, ktoré je možné stiahnuť priamo z AppStore. Apple jednoducho vypočulo zákazníkov a ponúklo im to, čo už dlhé roky sľubuje. Všetko má však svoje vlastné, prísne pravidla a hry nie sú výnimkou. Všetky musia dokonalo podporovať Apple TV Remote!

Podpora zo strany hier

Apple uviedlo, že hry pre Apple budú môcť podporovať aj MFI ovládače od výrobcov tretích strán, čím sa bude môcť z maličkej televízie stať vďaka prídavnému ovládaču razom Playstation 3. Nie nevymýšľame si, skutočne bude možné hrať hry ako na klasických konzolách ale vývojári sa budú musieť najskôr popasovať s ovládateľnosťou cez nový ovládač televízie.

- Reklama -

Apple vychádza z pomerne logického pravidla, že každá hra musí byť funkčná aj s klasickým ovládačom. Prečo? Je to jednoduché. Nie každý si bude kupovať prídavné MFI príslušenstvo a ten kto ho jednoducho nebude chcieť si ponechá svoj klasický ovládač k Apple TV. Práve cez tento ovládač potom bude môcť ovládať úplne všetky hry s rovnakou ľahkosťou ako by mal v rukách Joystick. Apple TV 4. generácie už vlastne chýba len nejaká tá poriadna hra, nakoľko na Keynote sme príliš presvedčivé herné tituly nemali možnosť vidieť.

Snímka obrazovky 2015-09-09 o 21.27.24

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here