Nie, toto nie je žiaden žart. Po úspechu, ktorý za niekoľko rokov zožalo Apple Music to bude skúšať s veľmi podobným názvom aj konkurenčná značka. Huawei Music bol spustený pre celú Európu len pred pár hodinami. Obsahuje až 50 miliónov skladieb a 1,2 miliónov albumov.

Huawei Music bude konkurentom pre Apple Music a Spotify!

Čínsky výrobca smartfónov to chce skúsiť v ďalšom odvetví. Novinka s názvom Huawei Music prichádza do Európy a ponúka obrovské množstvo obsahu. Nájdeme v nej licencie od spoločností ako Universal, Sony či Warner. Ako už bolo oznámené vyššie, súčasťou služby bude zhruba 50 miliónov skladieb v 1.2 miliónoch albumov.

- Reklama -

Predaje tejto značke neustále rastú. Medzičasom dokonca už predbehla aj Apple a v roku 2019 bola druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete. To je údaj, ktorý treba nejakým spôsobom využiť. Predstaviť vlastnú hudobnú službu nemusí byť vôbec zlý nápad. Huawei Music nájdete až v 16 európskych krajinách a postupne sa bude rozširovať ďalej.

Cena Huawe Music začína na 9,99€

Čo sa týka cien a podmienok, tak tu je na tom služba o niečo horšie ako jej konkurencia. Zaplatíte za ňu až 9,99€, pričom trojmesačná bezplatná doba je k dispozícii iba pre tých, ktorí si ju predplatili pred 26. marcom. Uvidíme, akému úspechu sa bude Huawei Music tešiť v následujúcich mesiacoch či rokoch.

Spotify je absolútnym gigantom v tejto oblasti a Apple Music má približne o polovicu menej používateľov. Začínať tu znova pri tak silnej konkurencii určite nie je jednoduché. Na druhej strane, ako sme už spomenuli, tento čínsky výrobca má obrovskú používateľskú základňu. To môže byť výhodou tak, ako to bol pred pár rokmi výhodou pre Apple.

Huawei Music bude konkurentom pre Apple Music a Spotify!
Huawei Music bude konkurentom pre Apple Music a Spotify!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.