Nie je žiadnym verejným tajomstvom, že sa spoločnosť Apple pokúša odosobniť od spoločnosti Google. Celé to začalo v podstate v čase, keď nám z našich iPhonov zmizla natívna aplikácia „YouTube“ a Apple predstavilo svoje vlastné mapy, ktoré popravde neboli príliš vydarené, no šlo o krok, ktorý bolo nutné podstúpiť aby nahradili Google Maps.

iCloud a Apple Maps

Spoločnosť Apple už dlhodobo testovala svoje vlastné mapy aj pre webovú službu iCloud. Už dávnejšie spustila špeciálnu webovú stránku sprístupnenú len pre vývojárov (beta.icloud.com), na ktorej testovala, ako Mapy fungujú a žiadala vývojárov, aby upozorňovali na všetky chyby, na ktoré počas používania narazili. Zdá sa však, že podstatné muchy boli vychytané a Apple si konečne mohlo dovoliť sprístupniť svoje vlastné mapové podklady aj používateľom internetovej stránky iCloud.com. Znamená to, že tieto mapy nenájdete len vo vašich iOS zaraideniach poprípade v aplikácií „Find my iPhone“ ale aj na vašich počítačoch.

- Reklama -

Vlastná mapová služba?

Po pridaní Apple máp do služby iCloud.com sa začalo vo veľkom špekulovať aj o akejsi „extra“ webovej stránke, ktorá by bola dostupná pre hocikoho a používatelia by si mohli prezerať svet rovnako, ako napríklad cez Google Maps či Bing Maps. Šlo by určite o veľký krok, ktorý by mohol výrazne zlepšiť kvalitu máp od Apple, keďže by ich vývojári mohli priamo opravovať chyby, ktoré im užívatelia zašlú. O tejto webovej stránke sa špekuluje aj preto, lebo Apple zamestnalo niekoľko kľúčových osobností, ktoré pracovali na mapách konkurencie, ktorej sa chce Apple vyrovnať. Otázne teda zostáva, ako to celé dopadne.

A čo vy, obľubujete Apple Mapy alebo používate Google Maps? 

Apple Maps - svetappel.sk
Apple Maps – svetappel.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.