iPad Pro s OLED displejom v roku 2021

Kórejská internetová stránka The Elec sa postarala o zaujímavé informácie. Podľa čerstvých zistení má technologická spoločnosť vydať iPad Pro s mini-LED displejom už v prvej polovici roka 2021. O tomto sa hovorí dlhšie, avšak správa odhaľuje aj ďalšie novinky. Tie počujeme po prvýkrát.

Po vydaní iPadu Pro (mini-LED) sa dočkáme aj iPad Pro s klasickým OLED displejom. Udeje sa to v druhej polovici roka 2021. Výrobu zabezpečí Samsung s LG, teda dvaja štandardní producenti, na ktorých sa Apple spolieha aj pri iPhone alebo Apple Watch.

Ak sa pýtate, prečo Apple plánuje predstavovať viacero iPadov Pro, odpoveď je jednoduchá. Ten prvý bude špičkový 12,9″ model, uvedený v marci 2021. Zariadenie dostane mini-LED displej, procesor Apple Sillicon a ďalšie vylepšenia. 11″ verzia má naďalej operovať s LCD až do druhej polovice 2021. V tomto období dôjde k drobnému upgradu.

Či už sa bavíme o mini-LED alebo OLED, obe technológie zdieľajú množstvo výhod, vrátane vyššieho jasu, lepšieho kontrastného pomeru a nižšej spotreby energie. Poslednej modernizácie iPadu sme sa dočkali začiatkom roka 2020. Ako iste viete, nebola to žiadna veľká revolúcia. Drobné zmeny pocítili procesor (z A12X na 12Z), pribudol jeden fotoaparát a samozrejme LiDAR skener.

V priebehu následujúcich mesiacov toho očakávame oveľa viac. iPad Pro zrejme nezmení dizajn. Ten si udrží ešte niekoľko rokov. Vďaka novým čipom sa z neho ale môže stať „viac počítač“. Do komentára nám napíšte, či vám tu dáva OLED displej zmysel alebo je to len zbytočnosť.

Prečítajte si tiež  Toľkoto iPhonov predalo Apple od roku 2007. Ide o neuveriteľne vysoké číslo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.