Sociálne siete sa rýchlo rozšírili do celého sveta a prakticky nikdy neboli výsadou len starších používateľov. Častokrát sa sem prihlasovali aj mladiství, ktorí tu denne trávia množstvo času. Zrejme ani netreba hovoriť o mnohých bezpečnostných rizikách, ktorým sú vystavovaní.

Aj z tohto dôvodu sa kompetentní rozhodli zakročiť a do praxe zavádzajú krok, ktorý môže pomôcť s ich ochranou. Pokiaľ sa na Instagrame budete prihlasovať a pri určení veku zvolíte menej ako 16 rokov, sociálna sieť vám automaticky pridelí súkromný profil.

- Reklama -

To znamená, že vaše fotografie, videá, 24 hodinové príbehy alebo iné príspevky uvidia len vaši sledovatelia, ktorých manuálne schválite. Súkromné a verejné profily sú na Instagrame dostupné už roky a tak nejde o žiadne zásadné obmedzenie.

8 z 10 mladých používateľov volí súkromný profil

Nedávna štúdia Instagramu potvrdila, že značnú časť demografickej skupiny používateľov tvoria práve mladiství. Aj z toho dôvodu vzniklo úsilie, ktoré chce zvýšiť ich bezpečnosť.

Prečítajte si tiež  Instagram testuje funkciu, ktorú ocenia všetci podnikatelia a internetové stránky

Sociálna sieť zároveň dospela k názoru, že 8 z 10 mladých používateľov volí pri prvom nastavovaní možnosť súkromného profilu. V princípe tak posledná zmena do veľkej miery neovplyvní rozhodovanie pri nových registráciách.

Zároveň je dôležité podotknúť, že všetci tí, ktorí už Instagram používajú a majú menej ako 16 rokov dostanú výzvu, aby svoj účet prepli do súkromného režimu. Nie je to však nutné.

Taktiež Instagram nezakazuje neskoršiu zmenu profilu zo súkromného na verejný, hoci má používateľ menej ako 16 rokov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.