Pravdepodobne sa medzi vami nachádza len veľmi málo takých čitateľov, ktorí vôbec nepoužívajú Instagram. Jedna z najväčších sociálnych sietí na svete hosťuje miliardy používateľských účtov a samozrejme k ním patrí aj náš portál SvetApple. Sledovať náš unikátny obsah môžete tu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Svet Apple (@svetapplesk)


Tvorcovia Instagramu sa dlho držali striktných pravidiel, ktoré doň niekoľko rokov umožňovali pridávať len fotografie s jednoduchou úpravou. Neskôr však pribudli aj videá, série fotografií, 24 hodinové príbehy, Reels či možnosť označenia internetovej stránky v príbehu.

Práve posledná menovaná funkcia je často využívaná väčšími influencermi, ktorí majú rôzne spolupráce so značkami či internetovými obchodmi. Problém je žiaľ v tom, že podobný odkaz nemôže pridať len tak hocikto.

Na jeho uverejnenie prostredníctvom funkcie „potiahnuť nahor“ potrebujete overený používateľský účet a zároveň 10 000 sledovateľov. Dosiahnuť toto číslo nie je jednoduché a vývojári preto urobili ústupok.

Po novom to bude fungovať aj ináč 

V aplikácii sa momentálne testuje funkcia, ktorá umožní pridávať odkazy do 24 hodinových príbehov aj úplne obyčajným ľuďom. Je pri tom jedno, či ich bude sledovať 10 alebo 100 000 ďalších účtov.

Na všetko budú slúžiť klasické nálepky, ktoré sú v iných formách (napríklad GIF, ankety, odpočítavanie a podobne) veľmi populárne aj dnes. Ak sa vám teda zapáči nejaká reštaurácia, obchod alebo len budete chcieť ukázať svojim sledovateľom internetový článok, urobíte to rýchlo a jednoducho.

Prečítajte si tiež  Sledujte SvetApple na Instagrame. Každý deň pridávame nový obsah!

Z pochopiteľných dôvodov nevieme presne povedať, kedy bude funkcia dostupná pre všetkých a všade vo svete. Ako sme už ale uviedli vyššie, Instagram ju trpezlivo testuje a tak je možné, že nás od jej spustenia delia už iba týždne či mesiace. Nechajme sa prekvapiť.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto novinke myslíte vy. Využijete možnosť zdieľania internetového obsahu cez príbehy alebo nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.