V súčasnej dobe patrí Instagram medzi najnavštevovanejšie mobilné sociálne siete na svete. Denne sú tu milióny používateľov a tí ho využívajú naozaj všetkými možnými spôsobmi. Instagram si to uvedomuje a tak sa snaží každého, kto si jeho aplikáciu vôbec stiahol, udržať čo najdlhšie. Robí preto naozaj všetko. Najbližšie sa dočkáme niečoho ako režimu “portrét”.

Bokeh efekt

Je síce jasné, že Bokeh efekt od Instagramu asi nebude až taký kvalitný ako ten, ktorý vznikne napríklad pri zrkadlovke alebo iPhone, ktorý má predsa len dve šošovky objektívu (portrét bude dostupný pravdepodobne pre všetky telefóny) avšak ako sme sa sami presvedčili, aj v prípade Applu ide z veľkej miery len o softvérovú záležitosť. Aplikácia by okrem samotného efektu rozmazania pozadia mala priniesť aj nové svetelné efekty.

- Reklama -

Možno teda v Instagrame vymýšľajú niečo na spôsob Portrait Lightning. Samotná funkcia nebude mať uplatenie iba na nástenke. Podľa doposiaľ zistených informácii bude režim Portrét určený hlavne pre Stories. Táto domnienka putuje už len z faktu, že súbor, ktorý naznačuje jeho prítomnosť bol nájdený v Android verzii aplikácie práve v súboroch Stories.

Zatiaľ presne nevieme, kedy Instagram príde so svojou novinkou a je aj veľmi ťažké to predpovedať. Oficiálne totiž nateraz nie je nič a vyvinúť niečo podobné tak aby to fungovalo v prípade tak veľkej aplikácie ako je Instagram určite nie je jednoduché. Tak či onak, budeme chalanom držať palce. Pokiaľ sa to podarí mnohí získajú naozaj veľmi kvalitné fotografie. V prípade iPhonu 7/8 Plus a X potom nebudeme musieť fotiť vo fotoaparáte a následne exportovať do aplikácie. Samotná aplikácia nám všetko umožní vďaka čomu nám zjednoduší jej používanie.

Instagram prinesie režim portrét - svetapple.sk
Instagram prinesie režim portrét – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here