Spoločnosť Apple predstavila minulý rok živé aktivity, vďaka ktorým môžete sledovať pravidelne aktualizované informácie z aplikácií, aj keď máte práve uzamknutý iPhone. Perfektne sa to hodí napríklad vtedy, keď si objednáte jedlo cez donáškovú apku a následne sledujete, kedy vám bude doručené, alebo kde sa práve nachádza váš vodič Uberu. Živé aktivity sa tiež zobrazujú v Dynamic Islande na iPhone 14 Pro / 14 Pro Max.

A aj keď by ste si možno mohli myslieť, že taký Instagram nemá ako túto funkciu využiť, ste na veľkom omyle. Sociálna sieť, ktorú prevádzkuje Zuckerbergova spoločnosť Meta totiž podľa 9to5mac už teraz testuje živé aktivity pri nahrávaní príspevkov. Je to síce drobnosť, no veľmi užitočná, nakoľko rieši klasický problém.

Ak totiž nahrávate väčšiu fotografiu alebo video a nachádzate sa v oblasti s horším mobilným pripojením, prípadne máte slabší signál Wi-Fi, tento proces môže trvať aj desiatky sekúnd či dokonca niekoľko minút. Vy však nechcete mať stále odomknutý telefón a na drobnej lište sledovať, či sa nahrávanie dokončilo úspešne alebo nie.

Instagram a živé aktivity v iOS 

Instagram živé aktivity
Zdroj: 9to5mac

Vďaka živým aktivitám sa vám buď na uzamknutej obrazovke, alebo v dynamickom ostrove zobrazí malá ukážka obsahu, ako aj informácia o priebehu jeho nahrávania.

Smutnou správou zatiaľ je, že táto novinka je dostupná len pre malý počet používateľov, na ktorých sa testuje a Instagram v súčasnosti neoznámil žiadnu oficiálnu podporu pre živé aktivity v rámci operačného systému iOS. Aj preto nie je jasné, kedy a či vôbec bude v budúcnosti dostupná pre všetkých.

Loopi Eco Case
Reklama

Každopádne však ide o novinku, ktorá by bola určite prijatá s otvorenou náručou a po technickej stránke zas nie je až taká zložitá. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  CEO Johnson & Johnson sa pripojil ku predstavenstvu spoločnosti Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -