Výdrž batérie je jedným z hlavných údajov, kvôli ktorým si vyberáme naše počítače. Apple a aj konkurencia garantujú zaujímavé čísla. Pri bežnom používaní sa ale líšia od reálity. Intel zlepší v MacBooku výdrž batérie. Dostaneme o celé hodiny viac!

Intel zlepší v MacBooku výdrž batérie.

Spoločnosť Apple prednedávnom odkúpila od Intelu celú divíziu pre modemy a spravila tak druhú najväčšiu akvizíciu v histórii značky. Tým okrem iného potvrdila aj to, že firmy majú k sebe skutočne blízko a spoločne sa postarajú o omnoho plynulejšie a hladšie zavádzanie 5G po celom svete. Intel ale už dlhé roky dodáva procesory pre naše MacBooky.

Apple pri všetkých modeloch garantuje extrémne pozitívne čísla výdrže. Napríklad taký MacBook Air dokáže vydržať až 12 hodín pri surfovaní po internete a 13 hodín pri sledovaní filmov. Jeho výkonnejší brat potom cca. 10 hodín pre obe tieto činnosti. Toto všetko znie síce pekne, realita je mierne iná. Vlastne dosť iná. Hoci nehovoríme, že jablkové počítače majú vyslovené zlú výdrž batérie, práve naopak, tá je veľmi sľubná, pri bežnom používaní vydržia približne 4-7 hodín.

16 MacBook Pro príde koncom roka. Cena začínať bude nad 2999$! - svetapple.sk

Konkurencia na tom tiež nie je lepšie. Ak človek vyslovene len nepozerá filmy na polovičnom jase s na polovicu pustenými reproduktormi, počítač vydrží sľubovaných cca. 10 hodín. Ak ale na ňom niekto pracuje (bežná činnosť Office, mail, internet a podobne), baterka klesá podstatne rýchlejšie.

Intel chce aby údaje o výdrži boli reálne

Intel chce ponúknuť to aby sľubované hodiny vydržali presne alebo aspoň s menším rozdielom. Je zaujímavé, že napríklad taký iPad ponúka pomerne reálnu výdrž, ktorá sa od toho, čo firma sľubuje odlišuje +- o jednu hodinu.

Za všetko môže ale technológia ARM procesorov. Podľa portálu The Verge je momentálne vo firme plán vytvoriť tak energeticky úsporné procesory, že bez akéhokoľvek problému vydržia minimálne 9 hodín pri bežnej práci a ešte viac hodín pri sledovaní filmov či obyčajnom surfovaní po internete.

Dôvodom, prečo sa o túto problematiku spoločnosť začala zaujímať až teraz je stále narastajúca konkurencia. Mnohé počítače totižto ponúkajú procesory ARM (ktoré máme skôr v mobilných zaraideniach) a tým pádom poskytujú aj neporovnateľne lepšiu výdrž. Klasické procesory sa samozrejme nebudú môcť tejto výdrž vyrovnať, pretože majú vyšší výkon a tiež spotrebu energie. Budú môcť ale ponúknuť aspoň 9-10 hodín čo už bude úplne stačiť na bežné používanie.

Microsoft si robí srandu z Apple. Reklama zosmiešňuje MacBook. - svetapple.sk
Intel zlepší v MacBooku výdrž batérie. Hovorí sa o celých hodinách. – svetapple.sk
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here