Jeden z problémov iOS nie je ani tak jeho rýchlosť či stabilita. Tá je aj pri najhoršom lepšia ako pri konkurencií. Mnohí majú problém skôr s vopred nainštalovanými aplikáciami. Zaberajú zbytočné miesto a človek ich niekedy ani nikdy neotvorí. Hovoríme napríklad o iBooks Store, Podcastoch či Akciách. Apple ich možno umožní vymazať!

Koniec niektorým natívnym aplikáciam

Natívne aplikácie, sú aplikácie, ktoré nájdeme v našich iPhonoch už po prvom zapnutí. Je ich tu pomerne dosť a umožňujú nám ovládať základné funkcie. je tu ale jeden maličký problém. Niektoré z týchto aplikácií sú jednoducho zbytočné a mnohým z nás len zavadzajú na pracovnej ploche. Tim Cook chcel tento problém riešiť už pri súčasnom iOS 9, no žiaľ sa to nepodarilo a tak je možné, že sa zmeny dočkáme pri iOS 10. Hovoríme tu o veľmi príjemnej zmene. Prečo?

- Reklama -

Pokiaľ si kúpi bežný človek iPhone a naozaj nepracuje na Wall Street, aplikácia “Akcie” mu je asi zbytočná. No a pokiaľ tam pracuje, používa asi nejaký premakanejší softvér. Aj napriek tomu ju však musí v zariadení mať vopred nainštalovanú. Niečo veľmi podobné sa týka aj aplikácie iBooks či napríklad Podcastov. Práve toto sú aplikácie, ktoré niektorí nepotrebujú a radi by ich vymazali, no žiaľ nemôžu. Po novom by sa to ale mohlo zmeniť. Samozrejme, že nebude možné vymazať všetky vstavané funkcie. Tie, ktoré by však boli pre bežného človeka nepoužiteľné by ale ísť mali. Čo na to povieš, uvítaš, alebo aplikácie, ktoré máš v telefóne navyše proste neriešiš? 🙂

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here