Pred dvoma dňami vyšla na svetlo sveta aktualizácia iOS 13.2, po ktorej určite väčšina Apple fanúšikov okamžite siahla. Dnes tu máme porovnanie iOS 13.2 vs iOS 13.1.3 v rýchlosti. Ako sa ukazuje, systém nie je vždy rýchlejší ako ten starý…

iOS 13.2 vs iOS 13.1.3

Nové operačné systémy zvyčajne opravujú chyby tých starších či zvyšujú rýchlosť a stabilitu. Minimálne tak to popisuje Apple k informáciám k daným aktualizáciám. Ako sa ale ukazuje, nie vždy je to pravidlo. Dnes sa na YouTube objavilo video, o ktoré sa postaral kanál iAppleBytes. Ten veľmi objektívne porovnal oba operačné systémy naprieč niekoľkými zariadeniami a dospel k záveru, že nie vždy je iOS 13.2 rýchlejší ako jeho predchodca. Samozrejme sa ho ale oplatí nainštalovať.

Nový test prebieha veľmi dobrým spôsobom. YouTuber sa nepustil len do porovnávania systému na jednom zariadení. Hoci je tým pádom video dosť dlhé, ukazuje nám komplexný test vrámci iPhonu 6S, iPhonu 7, iPhonu 8 a iPhonu XR. Ako sa ukazuje, staršie zariadenia sú práve s novým systémom o čosi rýchlejšie. Novšie zariadenia ale v niektorých aplikáciach zvyknú zaváhať a tak vyhráva staršia verzia iOS 13.1.3. Samozrejme v tomto prípade ide o tak minimálne rozdiely, že by ste ich pri bežnom používaní v podstate ani nemali šancu spozorovať.

Ak teda občas iOS 13.2 povedzme aj nevyhrá, nič sa nedeje. Systém by mal byť oveľa stabilnejší a rovnako tak by mal priniesť aj lepšiu výdrž batérie. No a samozrejme netreba zabúdať, že do vašich zariadení vniesol zase ďalšie nové funkcie, ktoré môžete aktívne využívať.

- Reklama -

Ak sa teda pýtate, či si ho nainštalovať alebo nie, z nášho testovania tento krok určite odporúčame. Naozaj nemáte čo stratiť a nestane sa vám nič podobné, ako keď vyšla iOS 13 s katastrofálnou optimalizáciou. iOS 13.2 je naladený celkom dobre a zatiaľ sme sa po 2 dňoch so žiadnymi problémami nestretli.

Idete napokon do toho alebo predsa len radšej počkáte? Napíšte nám do komentárov…

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here