Pripravované modely iPhone 15 sa dočkajú okrem miernej zmeny dizajnu aj niekoľkých zaujímavých vychytávok v rámci efektivity. Chystané smartfóny budú vybavené energeticky úspornejším čipom ovládača displeja OLED. Môže za to technológia výroby 28nm procesom v porovnaní so 40nm v prípade súčasných modelov.

Hlavnou výhodou 28nm čipu by bola nižšia spotreba energie, čo by mohlo prispieť k dlhšej výdrži batérie modelov iPhone 15. Hoci sa v prípade ďalších iPhonov nehovorí o žiadnej významnej modernizácii displeja tak sa očakáva, že Dynamic Island sa rozšíri aj na štandardné modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus.

V hre je aj scenár zúženia rámčekov okolo displeja v prípade prémiových modelov iPhone 15 Pro a 15 Pro Max. Podobného upgradu sa firma drží aj v prípade hodiniek Apple Watch, kde sme sa naprieč generáciami dočkali rozširovania displeja hneď niekoľkokrát.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Hanstsaiz

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -