Pripravované modely iPhone 15 sa dočkajú okrem miernej zmeny dizajnu aj niekoľkých zaujímavých vychytávok v rámci efektivity. Chystané smartfóny budú vybavené energeticky úspornejším čipom ovládača displeja OLED. Môže za to technológia výroby 28nm procesom v porovnaní so 40nm v prípade súčasných modelov.

Hlavnou výhodou 28nm čipu by bola nižšia spotreba energie, čo by mohlo prispieť k dlhšej výdrži batérie modelov iPhone 15. Hoci sa v prípade ďalších iPhonov nehovorí o žiadnej významnej modernizácii displeja tak sa očakáva, že Dynamic Island sa rozšíri aj na štandardné modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus.

V hre je aj scenár zúženia rámčekov okolo displeja v prípade prémiových modelov iPhone 15 Pro a 15 Pro Max. Podobného upgradu sa firma drží aj v prípade hodiniek Apple Watch, kde sme sa naprieč generáciami dočkali rozširovania displeja hneď niekoľkokrát.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Hanstsaiz

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 16 dostane revolučnú novinku: Už sa nebude prehrievať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -