Apple CarPlay je skvelá služba, ktorá dokáže plne nahradiť iPhone vo vozidle počas pohodlného cestovania. Jablková spoločnosť ju neustále vylepšuje a obohacuje o nové možnosti. V iOS 13.4 pribudla podpora pre splitscreen, ktorá sa týka máp aplikácii tretích strán.

iOS 13.4 prináša do CarPlay novú funkciu.

CarPlay je jednoduché rozhranie od spoločnosti Apple, vďaka ktorému si môžete pripojením k vozidlu premietať niektoré funkcie iOS priamo na jeho displeji. Celé to funguje pomerne jednoducho a spoľahlivo. Vývojári ale neustále pracujú na tom, aby to bolo ešte o niečo lepšie.

Pri aktualizácii na iOS 13.4, sme sa teda dočkali možnosti, ktorej sa môžu chytiť predovšetkým tvorcovia appiek, ako napríklad Google Maps či Waze. Obe sú veľmi populárne medzi používateľmi.

Služba podporuje už dlhšiu dobu splitscreen, alebo ináč „rozdelenie obrazovky“. Pomocou toho môžete na displeji premietať napríklad aplikáciu hudba a mapy zároveň. Je to super vec, ktorá je už bežne súčasťou infotainmentov moderných automobilov.

Problém bol však doteraz taký, že samotný splitscreen bolo možné používať iba so vstavanou navigáciou od Apple. Technologický gigant však urobil zásadnú zmenu.

Priplatiť si za CarPlay alebo ide len o zbytočnosť, ktorá sa neoplatí? - svetapple.sk

Od aktualizácie iOS 13.4 majú už túto možnosť aj vývojári tretích strán. Momentálne je ale nutné dodať, že Google Maps a ani Waze, zatiaľ podporu nevyužili. Na to, aby to celé fungovalo musia vykonať určité nastavenia a tak isto aj zmeny vo svojom softvéri.

Na druhej strane ale neočakávame, že šancu nevyužijú a určite sa v oboch prípadoch rýchlo dočkáme aktualizácie. Pokiaľ teda radi využívate na vašom vozidle CarPlay, ale aj vás trápil tento nedostatok, bude to trvať pravdepodobne už iba týždne, kým sa oficiálne vyrieši.

iOS 13.4 prináša do CarPlay novú funkciu.
iOS 13.4 prináša do CarPlay novú funkciu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.