Apple môže oslavovať. Jeho nový operačný systém zaznamenáva fenomenálny úspech. Hocí má svoje nedokonalosti, ľudia ho vo veľkom sťahujú. iOS 13 je už nainštalovaný na 20,85% zariadení vrámci všetkých iOS produktov!

iOS 13 je už nainštalovaný na 20% zariadení vrámci všetkých iOS produktov.

19. septembra Apple oficiálne vydalo iOS 13 pre všetkých používateľov. Od tej doby sa toho už stihlo stať pomerne dosť. Napríklad prišlá aj prekvapivo skoro, prvá veľká aktualizácia na verziu IOS 13.1. Možno ja to zapríčinilo fakt, že za 7 dní odkedy je novinka dostupná vrámci sekcie aktualizácii si získala srdcia 20,85% používateľov.

To je veru fenomenálne číslo vzhľadom na to, že na svete nájdeme približne 1,5 miliardy aktívnych iOS produktov. iOS 13 malo teda po týždni približne 312 750 000 zariadení. Dnes po ôsmych dňoch je to dokonca ešte viac. Čísla hovoria až o 21,39%! Do tohto sa samozrejme rátajú aj iPady. Na nich už síce čistý iOS nenájdeme ale iPadOS z tohto operačného systému skoro kompletne celý vychádza a tak sem patrí. O tieto dáta sa postarala spoločnosť Mixpanel.

iOS 13 je už nainštalovaný na 20% zariadení vrámci všetkých iOS produktov! - svetapple.sk
iOS 13 je už nainštalovaný na 20% zariadení vrámci všetkých iOS produktov! – svetapple.sk

Tá sa už v minulosti preslávila svojou vysokou presnosťou. Apple sa nám presnejšími číslami pochváli pravdepodobne až v polovici októbra. Presne preto môžeme vychádzať iba z týchto údajov. Tie pochádzajú predovšetkým z návštevnosti internetových stránok. Zaujímavou informáciou je v tomto prípade napríklad aj to, že minuloročný systém iOS 12 mal po siedmych dňoch od predstavenia “len” 19,14%.

- Reklama -

Dá sa teda povedať, že novinka je vo všeobecnosti populárnejšia. No a ani sa tomu popravde nečudujeme. Oproti minuloročnému systému je určite omnoho viac atraktívnejšia. Na druhú stranu sú ale dôvody, prečo by ste si ju ešte sťahovať nemali.

Applu sa nepodarilo dobre odlaďiť systém, teraz na tom musí pracovať dodatočne

Už pred pár dňami sme vás informovali o tom, že sa nám celkom nepáči kvalita iOS 13. Počas používania sme zaznamenali chyby, ktoré by sa určite diať nemali. Napísali sme teda článok a žiaľ aj vy, samotní čitatelia ste potvrdili, že to nie je nič moc. O problémoch následne začali informovať aj svetové média ako napríklad Forbes, Macworld či Inews. Apple už medzičasom vydalo v pomerne netradičnom čase aj aktualizáciu iOS 13.1, ktorá mala pravdepodobne problémy z časti riešiť.

Z nášho testovania či už na iPhone 11 (na ktorého recenziu sa môžete skoro tešiť) alebo na iPhone XS môžeme povedať, že je to lepšie a ak chcete aktualizovať, je to omnoho bezpečnejšie ako pri čistej verzii iOS 13. Na druhú stranu však zo strany vás stále prichádzajú správy a sťažnosti ohľadom niektorých detailov v systéme. Spomínaná je napríklad zhoršená výdrž batérie. Budeme teda radi ak nás budete vrámci komentárov informovať o tom ako je na tom vaše zariadenie a či iOS 13.1 niečo vyriešilo alebo situáciu ešte viacej zhoršilo…

iOS 13 je už nainštalovaný na 20% zariadení vrámci všetkých iOS produktov! - svetapple.sk
iOS 13 je už nainštalovaný na 20% zariadení vrámci všetkých iOS produktov! – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here