iOS 14.4.1 zhoršuje výdrž batérie

O posledný test sa postaral YouTube kanál iAppleBytes, ktorý vo svojom videu porovnal výdrž batérie poslednej aktualizácie iOS 14.4.1 s viacerými predchodcami. Výsledky sa s výnimkou iPhonu 11 zhoršili pri každom zariadení.

Všetky telefóny mali v podstate rovnaký stav kapacity batérie ako pri predošlom meraní a takisto boli testované v rovnakých podmienkach. Výsledky tak považujeme za objektívne a môžeme sa ne spoliehať pri verdikte, že iOS 14.4.1 znižuje výdrž batérie na jedno nabitie.

- Reklama -

Na stole sa vedľa seba ocitol iPhone SE (2016), iPhone 6S (2015), iPhone 7 (2016), iPhone 8 (2017), iPhone XR (2018), iPhone 11 (2019) a iPhone SE 2. generácie (2020). Ako vidíte sami, poväčšine sa jedná o staršie modely, ktoré sú medzi používateľmi najrozšírenejšie.

V porovnaní s iOS 14.4 pocítil najmenší iPhone SE so 4″ displejom zhoršenie o -120 bodov, čo je celkom zásadná hodnota. Pri iPhone 6S, ktorý má rovnaký procesor sa bavíme o zhoršení o -40 bodov.

iPhone 7 si taktiež neviedol nijako slávne. Benchmark batérie prepadol medzi aktualizáciami o -180 bodov. Ešte horšie žiaľ skončil iPhone 8 s prepadom na úrovni -200 bodov, čo sa už môže výrazne odzrkadliť na výdrži batérie.

S absolútne najhorším výsledkom prišiel iPhone XR, ktorý po inštalácii iOS 14.4.1 stratil -233 bodov. iPhone 11 sa akoby zázrakom nikam neprepadol, no tak isto si ani nepolepšil. Test na záver ukončil iPhone SE 2. generácie s prepadom na úrovni -148 bodov.

Čo dodať na koniec? Asi len toľko, že iOS 14.4.1 bol vyvinutý narýchlo a podobné problémy sa dali očakávať. Ani zhoršená výdrž batérie by vás ale nemala odrádzať od jeho inštalácie, pretože sa zameriava na zásadnú bezpečnostnú chybu v prehliadači Safari.

Všetky aktuálne problémy už čoskoro napraví iOS 14.5, ktorý je v pokročilom štádiu beta testovania. Napíšte nám do komentára, či sa zhoršenie batérie prejavilo aj na vašom zariadení. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

- Reklama -

4 KOMENTÁRE

  1. No ja mám iPhone 7 a bol som v Trenčíne a tam sa mi rozbil displej tak že polka displeja poľa v keli a našiel som obchod s displejmi a nemali tam na iPhone 7 čierny tak som kúpil bieli v karavane som ho vymenil a o 1 rok mi ho decko hodilo o zem lebo to je bábätko a nevedel čo robiť a vlastne on mi ho hodil tak že displej normálne sa cely rozpleskol na zemi no dal som ho do opravy nemali originál tak som kúpil neoriginálny a mám zdravie baterky 97% a od sto percent keď pozerám napr. video tak o hodinu skape a nič som si nevšimol lebo on sa vybíja furt rýchlo

  2. Dobrý deň, aj mne na iPhone SE 2020 po akutualizacii iOS 14.4.1 vybíja rýchlo baterku. Prosím Vás kedy budú 14.4.3 a iné akutualizacie sprístupnené na iPhone SE 2020? V 14.4.5 bude až opravená baterka. Doteraz mi iPhone vydržal aj deň aj pol bez nabíjania a teraz ho musím dva krát do dňa.

    • Ahoj, čoskoro (cca v najbližších dvoch týždňoch) bude uvoľnený veľký update iOS 14.5. Ten tvoj problém s vysokou pravdepodobnosťou vyrieši.

  3. Mám iPhone Xr a zatiaľ som si našťastie nič zásadné nevšimol, ráno som mal 100%, zdravie batérie 98% a teraz mám 67% so 4h screen on time, takže u mňa sa zatiaľ nič také nepotvrdilo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here