Šiesta beta verzia iOS 14.5 priniesla viacero noviniek, pričom jedna je mimoriadne dôležitá a ovplyvní desiatky či stovky miliónov používateľov po celom svete.

Ako Apple popisuje na svojich oficiálnych internetových stránkach, počas prác na novej aktualizácií odhalila problém, ktorý sa týka systému hlásenia zdravia batérie na iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Podľa technologického giganta sa tu objavuje nesprávny výpočet stavu akumulátora, ktorý udáva nepresné hodnoty a v istých momentoch môže obmedziť maximálny výkon zariadenia.

Riešenie sa nachádza v iOS 14.5, ktorého sa dočkáme pravdepodobne už do dvoch týždňov. Nový update v sebe nesie špeciálne nastavenie, ktoré prekalibruje maximálnu kapacitu batérie a tak isto vám vráti maximálny výkon zariadenia.

Samotná chyba je natoľko závažná, že sa s ňou používatelia stretávajú každý deň v praxi a možno si to ani neuvedomujú. Medzi hlavné príznaky patrí rýchle vyčerpanie batérie alebo v niektorých vzácnych prípadoch aj spomalenie systému.

Jeden z týchto bodov som mimochodom opísal aj v mojom príbehu o zničení akumulátora na iPhone 11 Pro, takže kto vie, možno to spolu súvisí. Nechajme sa prekvapiť po udpate.

Ako celý proces prebehne

Výpočet zdravia batérie pochopiteľne nie je taký jednoduchý, ako sa na prvé počutie zdá. Samotné hodnoty sa neupravia hneď po aktualizácii ale budete si musieť počkať niekoľko týždňov, počas ktorých zariadenie odsleduje kondíciu akumulátora. Po celý čas sa vám bude v menu Nastavenia > Batéria > Zdravie batérie zobrazovať správa o vykonávaní kalibrácie.

Akonáhle celý proces skončí, k dispozícii by ste mali mať lepší odhad zdravia batérie a tak isto odstránenie všetkých obmedzení, ktoré vás neoprávnene otravovali.

Napíšte nám do komentára, aké máte zdravie batérie na svojom iPhone 11, iPhone 11 Pro alebo iPhone 11 Pro Max a či pociťujete nejaký z vyššie popisovaných problémov. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory!

Prečítajte si tiež  Majitelia iPhonu 12 kritizujú slabú výdrž batérie. Testy to potvrdzujú.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -