Od Štedrého večera ubehol už skoro mesiac. Používatelia po celom Slovensku sa ešte stále môžu tešiť z nových smartfónov, ktoré si našli pod stromčekom. Toto obdobie je obľúbené pre operátorov, lebo zaznamenávajú rekordné predaje. Zive zisťovalo, ktoré smartfóny boli na Vianoce 2019 pod slovenskými stromčekmi najpopulárnejšie.

Aké smartfóny kupovali Slováci pod stromček?

iPhone je na Slovensku veľmi obľúbený. Nemusí o tom vypovedať žiadna štatistika. Stačí, keď sa prejdeme po ulici a vidíme, koľko ľudí iOS zariadenia reálne využíva. Kedysi to tak nebolo a TOP 10 priečkam v predajoch vládli najmä Android zariadenia. Karta sa ale evidentne obracia a ľudia si radi priplatia za drahší hardvér od Apple.

- Reklama -

Redakcia Zive zisťovala u operátorov (Orange, Telekom, O2), ktoré smartfóny ich zákazníci najviac nakupovali počas Vianoc. Je to obdobie, kedy chce každý niekoho potešiť. Smartfón je ideálnym darček pre dieťa, rodičov či partnerov.

Poteší skrátka každého keďže ide o niečo, čo primárne využívame každý deň. Pozrite sa na rebríček TOP 10 predaných zariadení pri všetkých operátoroch na Slovensku. V každom sa minimálne jeden krát iPhone objavil, čo môžeme považovať vzhľadom na vplyv lacnejších konkurentov za úspech. Vrchné pozície ale naďalej obsadzujú Android smartfóny

Prečo sa nám iPhone 11 Pro vo novej farbe "Midnight Green" páči najviac?
Aj iPhone 11 Pro bol jeden z populárnych modelov – svetapple.sk

TOP 10 – Orange

 1. Huawei P30 Lite
 2. Samsung Galaxy A50
 3. Huawei P Smart
 4. Samsung Galaxy A20e
 5. Samsung Galaxy A40
 6. Apple iPhone 11 Pro (256 GB)
 7. Huawei P30
 8. Samsung Galaxy S10
 9. Apple iPhone 11 (128 GB)
 10. Apple iPhone 8 (64GB)

V Orange si našlo Apple najširšie zastúpenie svojich produktov. V rebríčku TOP 10 sme mohli nájsť hneď 3 iPhony. V prvom rade ide o model 11 a špičkovú verziu 11 Pro (tá bola dokonca 6. najpredávanejšia). Na poslednom desiatom mieste skončil potom iPhone 8. Ten už onedlho dostane nástupcu v podobe modelu SE 2. Aj tak je to ale pekný výsledok, keďže ide o model z roku 2017. V prípade modelu 11/11 Pro používatelia siahali najviac rovno po strednej verzii úložiska.

TOP 10 – Telekom

 1. Samsung Galaxy A10
 2. Samsung Galaxy A70
 3. Samsung Galaxy A20e
 4. Huawei P Smart 2019
 5. Huawei P30 Lite
 6. Samsung Galaxy A40
 7. Huawei Y6 2019
 8. Motorola One Macro
 9. Apple iPhone 11
 10. Apple iPhone 11 Pro

V Telekome bol iPhone tiež veľmi obľúbený. Zastúpil tu posledné dve miesta v rebríčku TOP 10, čo určite nie je také zlé vzhľadom na vysokú cenu zariadení. Ako však môžeme vidieť, zoznamu vládala spoločnosť Samsung. Tá tu má hneď 4 svoje produkty, z ktorých len jedno nie je v absolútnej TOP 3 najpredávanejších… Na druhom mieste bola s predajmi spoločnosť Huawei. Tej sa na Slovensku tiež veľmi dobre darí…

TOP 10 – O2

 1. Huawei P30 Lite + Huawei Y5
 2. Samsung Galaxy A50 + Samsung Galaxy A10
 3. Huawei P30 Pro + Huawei Y6 + Huawei Band 4
 4. Honor 20 + Honor 8S
 5. Motorola One Macro + Motorola Moto E5 Play
 6. Samsung Galaxy A20e
 7. Xiaomi Redmi Note 8 Pro
 8. Samsung Galaxy A40
 9. Xiaomi Redmi Note 8
 10. Apple iPhone 11

Na záver tu máme O2, ktoré má niektoré priečky naozaj zvláštne. V prvom rade treba ozrejmiť fakt, prečo sa tu nachádza toľko zariadení na jednotlivých pozíciach.

Operátor zvolil aj v roku 2019 cestu zaujímavej stratégie. K niektorým paušálom nepribalil jeden ale rovno dva smartfóny či v niektorých prípadoch dokonca 3 zariadenia. Ako môžeme v rebríčku vidieť, táto akcia viedla v prvých piatich pozíciach. Napriek tomu sa aj tu objavil na desiatom mieste iPhone 11. To vypovedá o popularite tohto “ľudového” modelu u všetkých operátorov.

Do komentára nám napíšte, čo ste si po stromčekom našli vy. Aké zariadenie vás prekvapilo, respektíve potešilo?

iPhone XR
Aké smartfóny kupovali Slováci pod stromček? iPhone bol v TOP 10! – svetapple.sk

zdroj: Zive

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here