Jedným z menej vydarených aspektov nového systému fotoaparátu v iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max bol pôvodne automatický Makro režim bez možnosti vypnutia alebo manuálnej aktivácie, čo používateľom spôsobovalo nechcené problémy pri vytváraní záberov.

Po tom, čo sa v systéme iOS 15.1 objavila funkcia vypnutia automatického makra cez Nastavenia, teraz spoločnosť Apple do iOS 15.2 zahrnula možnosť jeho zapnutia/vypnutia priamo v aplikácii Fotoaparát – tá tu predtým nebola prítomná.

Namiesto toho, aby ste vždy museli otvárať Nastavenia > Fotoaparát > Automatické makro je teraz prepínač k dispozícii priamo pri fotení (v podobe drobnej ikony kvetu – viď obrázok nižšie).

Zobrazí sa vám len vtedy, ak deaktivujete funkciu automatického makra v Nastaveniach. V opačnom prípade ho logicky nebudete potrebovať.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Makro režim sa v novom iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max objavil vďaka prepracovanému ultraširokouhlému objektívu. Podľa prvých testov a recenzií funguje naozaj výborne a dokáže zachytiť mimoriadne drobné detaily. Je to vôbec po prvýkrát čo spoločnosť Apple túto technológiu použila v iPhone.

Prečítajte si tiež  Aj iPhone 8 (alebo novší) môže mať makro režim. Pomôže vám táto apka

Dajte nám vedieť do komentára, čo hovoríte na túto zmenu v iOS 15.2. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.