Spoločnosť Apple nám začiatkom minulého týždňa predviedla iOS 15, ktorého sa verejnosť dočká až v septembri 2021. Jednou menšou, no za to užitočnou funkciou, je možnosť presúvať obrázky, text, súbory a iné naprieč aplikáciami v iPhone.

Novú funkciu „drag and drop“ predviedol šéfredaktor magazínu MacStories Federico Viticci vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter. Môžete si ho pozrieť pod týmto odstavcom:

Funkcia, ktorú poznáme z iPadu 

Drag and drop nie je v rámci ekosystému spoločnosti Apple žiadna novinka. Na iPade je táto možnosť ovládania prítomná od roku 2017 a s príchodom iOS 15 sa jej dočkáme aj v iPhone. Jej princíp je založený na kopírovaní obsahu, nie na jeho presúvaní.

Apple informuje o tejto novinke aj na svojej oficiálnej internetovej stránke: „S podporou drag a drop si môžete presúvať obrázky, dokumenty a súbory z jednej aplikácie do druhej.“

V praxi bude celý postup vyzerať následovne. Kliknete na obrázok, text alebo súbor, ktorý chcete premiestniť. Bez toho, aby ste daný prst zdvihli, prejdete pomocou druhého prsta do cieľovej aplikácie a zdvihnutím prsta tam daný obsah vložíte.

Mnohé aplikácie budú ponúkať možnosť presúvať viaceré súbory naraz. Stačí, keď počas presúvania prvého súboru kliknete ďalším prstom na iný súbor. Vybraný obsah sa zoskupí a „naskladá“ sa pod prvú zvolenú položku.

Čo si o tom myslíme my v redakcii? 

Aj keď je to iba drobnosť, podobnú funkciu sme v iOS doposiaľ nevideli a dovolíme si tvrdiť, že nám celkom chýbala. Ako sa teda ukazuje, Apple sa opäť zameralo na praktickú stránku veci a do svojho operačného systému vložilo vylepšenia, vďaka ktorým sa nám iPhone ešte viacej vryje pod kožu.

Napíšte nám do komentára, ako sa vám táto novinka páči a či ju budete využívať v praxi. My sme na ňu zvyknutí z platformy iPadOS a konečne sa na ňu budeme môcť spoľahnúť aj na iPhone.

Špeciálne pri modeli 12 Pro Max si vieme predstaviť rozsiahle využitie vďaka obrovskému, 6,7″ displeju. Predsa len to už nie je smartfón ale skôr zariadenie, ktoré voláme phablet…

Prečítajte si tiež  FBI ešte neodomkla iPhone strelca z Floridy!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -